Revolut wszedł do Ameryki Łacińskiej, Południowej Azji i na Bliski Wschód z „lekką” wersją aplikacji

Revolut wszedł do Ameryki Łacińskiej, Południowej Azji i na Bliski Wschód z „lekką” wersją aplikacji
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut wszedł w środę z nową wersją aplikacji, Revolut Lite, do 5 krajów: Chile, Ekwadoru, Omanu, Azerbejdżanu i Sri Lanki. Do końca roku ma być obecna na 90 rynkach.

Klienci na nowych rynkach mogą realizować błyskawiczne przelewy do ponad 50 krajów. Do końca 2022 roku Revolut chce połączyć usługą 90 rynków na świecie i trwale zmienić sposób w jaki ludzie wysyłają i otrzymują pieniądze. Następnie, w Revolut Lite pojawią się kolejne funkcje i produkty. Fintech wspiera w ten sposób klientów w poprawie ich kondycji finansowej, zwiększeniu kontroli nad pieniędzmi i współdzieleniu transakcji z ludźmi na całym świecie.

Czytaj także: Revolut kontynuuje inwestycje i rekrutuje w całej Polsce >>>

Wysyłanie i odbieranie środków jednym kliknięciem

Przy wykorzystaniu globalnej infrastruktury do przelewów, Revolut pozwala wysyłać i otrzymywać środki jednym kliknięciem. Za przelewy pomiędzy klientami nie pobiera opłaty. W przypadku przelewów do osób niebędących klientami Revolut opłata wyniesie 1%, ale nie mniej niż 1$. Opłata za przelew, jak zawsze, będzie widoczna na ekranie aplikacji zanim nastąpi przelew. Przewagą usługi są atrakcyjne warunki wymiany przy przelewach walutowych.

Revolut Lite może przydać się ekspatom i studentom zagranicznym, którzy skorzystają z przelewów tańszych, szybszych, łatwiejszych i bezpieczniejszych niż u tradycyjnych dostawców. Będą mogli je przesyłać w ponad 30 walutach. Usługa będzie udostępniana stopniowo, począwszy od osób, które zapisały się na listę oczekujących, by po kilku tygodniach lub miesiącach objąć pozostałych klientów. Przelewy mają być natychmiastowe, z Revolut na Revolut, lub trwać jeden dzień roboczy, w przypadku innych typów transferów. 

Czytaj także: Revolut Business z nową funkcją zarządzania wydatkami służbowymi >>>

“Cieszymy się z premiery aplikacji Revolut w 5 kolejnych krajach. Stale poszerzamy dostęp do szybkich, bezpiecznych i wygodnych przelewów transgranicznych na całym świecie. Definiujemy na nowo sposób, w jaki można wysyłać sobie pieniądze, poprzez uproszczenie procesu transferowania środków, obniżenie ceny transferu i wykorzystanie atrakcyjnego kursu wymiany” – mówi Wład Jacenko, CTO i współzałożyciel Revolut.

Tradycyjne przelewy mogą nieprzyjemnie zaskoczyć klientów ukrytymi opłatami. My znosimy wszelkie opłaty, jeśli zarówno nadawca jak i odbiorca są klientami Revolut.

„Transfer jest darmowy, niezależnie ile tysięcy kilometrów dzieli obie strony. Dodatkowo, oferujemy najlepszy możliwy rynkowo kurs wymiany walut – z którego jesteśmy znani w Europie, Ameryce, Australii, Japonii i Singapurze” – dodaje Wład Jacenko.

Wszystkie osoby, którym zależy na szybszym dostępie do usługi firma prosi o zapisanie się na listę oczekujących – te osoby otrzymają dostęp do usługi wcześniej niż pozostali. By to zrobić, należy pobrać aplikację z Google Play lub App Store na smartfona i zarejestrować się.

Źródło: Revolut