Revolut Stays wprowadza usługę Zarezerwuj Teraz, Zapłać Później
Nowa funkcja Zapłać w obiekcie umożliwia klientom lepsze zarządzanie budżetem na wymarzony wyjazd wakacyjny, tak aby nie ponosić dużych jednoczesnych wydatków. Przykładowo, rozdzielić płatność za pobyt w hotelu z opłatą za bilety lotnicze. Gdy za wynajem samochodu płacimy z góry, przelew za hotel niech spokojnie poczeka.
Do 10% cashbacku od kwoty zapłaconej za pobyt
Revolut Stays płaci niezmiennie do 10% cashbacku od kwoty zapłaconej za pobyt, niezależnie czy płatność jest z góry, za pośrednictwem aplikacji, czy po dotarciu na miejsce, w momencie zameldowania.
Czytaj także: Ferie zimowe jak przed pandemią, turystyka wraca do normalności? Raport Revolut Travel >>>
“Wiele osób od dwóch lat marzy o pozbawionej restrykcji wakacyjnej podróży. Teraz, gdy obostrzenia związane z pandemią są stopniowo luzowane, ceny wypoczynku zaczynają piąć się w górę. Chcemy pomóc klientom kupić pobyt po wciąż atrakcyjnej cenie, ale bez konieczności płacenia z góry” – powiedział Christopher Guttridge, szef produktów lifestylew Revolut.
“Do atrakcyjnych ofert z rynku turystycznego i solidnego cashbacku do 10% od kwoty płatności za nocleg, dodajemy opcję Zapłać w obiekcie. Chcemy pokazać klientom i konkurencji, że Revolut Stays to najlepsze miejsce do korzystnego planowania podróży – rodzinnego urlopu, staycation lub wycieczki na długi weekend”.
Funkcja dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach EEA
Funkcja dostępna jest dla klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA). Miejsca pobytu dostępne są na całym świecie, apka pozwala na ich łatwe przeglądanie. Cashback, przy płatności z góry, wypłacany jest natychmiast. Przy płatności odroczonej cashback wciąż się należy, ale czeka w depozycie na koncie Revolut i wypłata następuje w momencie uregulowania rachunku za nocleg. W każdym wariancie, to potencjalnie spora oszczędność, którą przeznaczyć można na inne wakacyjne atrakcje.
Zapłać w obiekcie może współpracować dobrze z innym produktem Revolut, mianowicie sejfami Vault lub oprocentowanymi sejfami Saving Vaults. Po zarezerwowaniu hotelu i odroczeniu płatności za pobyt warto stworzyć w aplikacji osobny sejf celowy z terminem przyjazdu do miejsca docelowego. W ten sposób można stopniowo, automatycznie odkładać pieniądze i mieć pewność, że po realizacji celu czekać będzie na nas właściwa kwota – gotowa do pokrycia rachunku, wtedy gdy będziemy tego potrzebować.
Czytaj także: Revolut wchodzi na rynek turystyczny w Polsce: noclegi od Zakopanego po Fuerteventurę z 10-proc. cashbackiem >>>
Średni miesięczny wydatek polskiego klienta Revolut na hotele w Polsce w ciągu 6 miesięcy, porównując lipiec 2021 (inflacja 5% r/r) ze styczniem 2022 (inflacja 9,2% r/r), wzrósł o 15%. Może to sygnalizować istotny wzrost cen. Mimo to, ponad dwukrotnie więcej polskich klientów Revolut (+156%) wydało już w tym roku w sumie ponad trzykrotnie więcej środków (+211%) na podróże niż rok temu (okres 1.01-20.02). W przypadku wyjazdów ogółem (krajowych i zagranicznych) wzrosty były jeszcze wyższe, kolejno +263% więcej podróżnych z Polski i +229% więcej wydanych środków. Tegoroczny sezon turystyczny nabiera rozpędu.