Revolut, nowa usługa, polecenie zapłaty w brytyjskim funcie

Revolut, nowa usługa, polecenie zapłaty w brytyjskim funcie
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut, londyński fintech, z którego usług korzysta 9 milionów użytkowników w Europie, zaoferował klientom posiadającym lokalne brytyjskie konto usługę polecenia zapłaty w GBP

#MylesStephenson: Wykorzystując nasze #API, firmy takie jak #Revolut, mogą oferować użytkownikom rozwiązania z zakresu płatności spełniające potrzeby ekonomii natychmiastowej nagrody - instant economy - gdzie płatności muszą być natychmiastowe, niezawodne i łatwe #Modulr

Nowa funkcjonalność w ofercie dla klientów indywidualnych i firm ma ułatwić regulowanie stałych, powtarzających się rozliczeń i wydatków. Revolut oferuje ją wykorzystując rozwiązanie Direct Debit Mandate firmy Modulr.

Ochrona brytyjskiego funduszu gwarancyjnego

Usługa polecenia zapłaty w GBP pomoże użytkownikom Revolut posiadającym lokalne konto w Wielkiej Brytanii – w przypadku klientów indywidualnych – płacić za karnet na siłownię, abonament za internet i telefon, rachunki za gaz, prąd i wodę, subskrypcje, a – w przypadku firm – łatwo rozliczać faktury i płacić dostawcom.

Klienci indywidualni i firmowi będą chronieni przez brytyjski fundusz gwarancyjny (UK Direct Debit Guarantee) w przypadku wystąpienia błędu, próby oszustwa lub wyłudzenia, w związku z usługą polecenia zapłaty.

 

To już nie jest wielowalutowa karta

W ciągu ostatniego roku Revolut konsekwentnie rozwijał ofertę o kolejne produkty i usługi, dla rosnącej grupy klientów, wykraczając daleko poza pierwotny koncept wielowalutowej karty podróżnej.

Klienci Revolut założyli przeszło 2 miliony sejfów Vault by odkładać wspólnie lub indywidualnie na określone cele. Przekazali też od lipca ponad pół miliona GBP na cele dobroczynne wspierając organizacje takie jak WWF, Save The Children, ILGA Europe, The Rainforest Alliance i Movember.

Innowacją na tradycyjnym rynku brokerskim w Europie stało się też udostępnienie platformy dobezprowizyjnego handlu akcjami wszystkim klientom Revolut (liczba transakcji bez prowizji jest limitowana w przypadku planów Standard i Premium i nielimitowana w przypadku planu Metal).

Dla klientów firmowych nowo udostępnione przez Revolut usługi objęły: funkcjonalność do zarządzania wydatkami służbowymi, jednoczesny dostęp do wielu kont oraz integrację z oprogramowaniem księgowym Quickbooks.

Płatności natychmiastowe

Revolut korzysta z otwartego API platformy Modulr od 2017 roku. Dzięki Modulr otrzymywanie, uzgadnianie i wykonywanie płatności jest w pełni zautomatyzowane. Można nim zarządzać w czasie rzeczywistym, 24/7, z poziomu aplikacji dostępnych w Revolut.

Modulr, dzięki swojej platformie API i licencji Authorised Electronic Money Institution otrzymanej od brytyjskiego regulatora Financial Conduct Authority, dostarcza na rynek w pełni regulowaną usługę.

“ Wykorzystując nasze API, firmy takie jak Revolut, mogą oferować użytkownikom rozwiązania z zakresu płatności spełniające potrzeby ekonomii natychmiastowej nagrody – instant economy – gdzie płatności muszą być natychmiastowe, niezawodne i łatwe, bo konsumenci nie wybaczą niczego poniżej tego standardu.” – mówi Myles Stephenson, założyciel i CEO w Modulr.

Źródło: Revolut