Rekord WOŚP: ponad 2 mln zł wpłat przez terminale Polcard

Rekord WOŚP: ponad 2 mln zł wpłat przez terminale Polcard
Fot. First Data
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już po raz 25. First Data Polska zagrała z Orkiestrą, obsługując rekordową sumę bezgotówkowych wpłat na cel tegorocznego Finału − zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

#JurekOwsiak: Korzystając z możliwości szybkich wpłat na WOŚP możemy grać jeszcze głośniej i skuteczniej #WOŚP #KartyPłatnicze #ObrótBezgotówkowy #Polcard @fundacjawosp @FirstData

Darczyńcy wpłacili ponad 2 mln zł przez terminale płatnicze Polcard oraz przez telefon i Internet.

First Data Polska od 25 lat wspiera WOŚP umożliwiając wpłaty kartą na konto Orkiestry – przez Internet i telefon.

Od trzech lat we współpracy z mBankiem firma dostarcza również terminale płatnicze Polcard, które otrzymują wolontariusze WOŚP oraz oddziały mBanku.

809 terminali

W tym roku na rzecz Orkiestry pracowało aż 809 specjalnie przygotowanych na potrzeby zbiórki terminali Polcard, o 69 więcej niż przed rokiem. Urządzenia trafiły nawet za granicę do sztabów w Dublinie i Brukseli.

− Kolejny Finał przyniósł kolejny rekord kwoty zebranej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy dumni, że znów mogliśmy pomóc w tym niezwykłym dobroczynnym przedsięwzięciu.

Cieszy nas również, że popularność płatności bezgotówkowych rośnie tak dynamicznie. W tym roku kwota wpłat przy użyciu terminali płatniczych wzrosła niemal o połowę − podkreślił Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data w Polsce, właściciela marki Polcard.

− Wpłaty bezgotówkowe także pokazały, jak bardzo w czasie Finału udało nam się złapać wiatr w żagle! Tak więc również dzięki ogromnej hojności ludzi otwartych na najnowsze rozwiązania zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

Korzystając z możliwości szybkich wpłat na WOŚP możemy grać jeszcze głośniej i skuteczniej. Wielkie dzięki dla wszystkich bezgotówkowców za to, że możemy na Was liczyć nie tylko w czasie Finału, ale przez cały rok! − powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

2 023 442,00 zł poprzez terminale

Wolontariusze z First Data, oprócz przyjmowania wpłat kartą przez telefon w telewizyjnym studiu, wspieranie przez pracowników Centrum Obsługi Klienta w siedzibie First Data, weryfikowali również zgłoszenia uczestników Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców, którzy rywalizowali o najwyższe numery Złotych Serduszek lub Złotych Kart PLAY.

Weryfikowane były zgłoszenia osób, które zaoferowały kwoty powyżej 7 tysięcy złotych za kartę i 15 tys. złotych za serduszko.

Wysokość wpłat kartą podczas 28. Finału WOŚP:

● W terminalach: 2 023 442,00 zł
● Przez Internet: 118 438,60 zł
● Przez telefon: 1 000,65 zł
● Razem: 2 142 881,25 zł

Możliwość wspierania Orkiestry poprzez płatności kartą przez Internet jest dostępna przez cały rok na stronie Fundacji pod adresem: wplacam.wosp.org.pl  

Podczas 28. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

Źródło: Inf. prasowa First Data