Ranking najlepszych kredytów hipotecznych – GRUDZIEŃ 2014

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

osiedle.08.400x267Rok 2014, mimo sprzyjających czynników m.in. spadku ceny pieniądza i rekordowo niskich stóp procentowych, kończy się nieznacznym osłabieniem kondycji sektora.

Świadczą o tym zarówno statystyki ZBP, prezentujące spadki sprzedaży kredytów mieszkaniowych, jak również ustabilizowana sytuacja w rankingu Invigo TOP10, która z kolei odzwierciedla zrównoważoną politykę kredytową banków. Jednak początek nowego roku z pewnością przyniesie zmiany, zarówno dla kredytobiorców, jak i instytucji udzielających finansowego wsparcia. Od 1 stycznia 2015 r. kredytobiorcy będą mogli zaciągać kredyty maksymalnie na 90 proc. wartości kupowanego mieszkania, a więc będą musieli wnosić przynajmniej 10-procentowy wkład własny. By znaleźć brakujące środki można będzie skorzystać z wciąż udoskonalanego programu MdM. Największe możliwości będą miały w tym zakresie rodziny z dziećmi.

Z początkiem kwietnia, wejdzie w życie Rekomendacja U, która zdecyduje o tym, że kredytobiorcy będą mieli swobodny wybór tego, u kogo mają się ubezpieczyć. Zniknie obowiązek i przychody banków z tego tytułu się obniżą, a szczególnie odczują to te, które nadmiernie rozbudowały swą ofertę ubezpieczeniową. W związku z tym należy spodziewać się kontynuacji rozpoczętego w br. trendu podnoszenia marż i opłat przez banki. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do analizowania ofert najlepszych kredytów prezentowanych w rankingu Invigo TOP10 i poszukiwania oferty optymalnej dla siebie.

Pełny ranking jest dostępny tutaj.

Źródło: Invigo S.A.