Ranking kart i kont

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.03.250x167Coraz trudniej znaleźć konto i kartę bez opłat i prowizji. Regułą staje się uzależnienie wysokości miesięcznych opłat za prowadzenie konta i użytkowanie karty od wpływów na rachunek lub kwot wydanych.

Aby zwolnić z opłat za prowadzenie konta instytucje finansowe oczekują wpłat na rachunek o określonej wysokości, najczęściej jest to od 500 zł wzwyż. Zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty niektóre banki uzależniają od liczby wykonanych transakcji lub ich wartości.

Według analityków porównywarki Comperia.pl niewiele jest ofert kont i kart nieobciążonych każdego miesiąca opłatami. Na chwilę obecną znaleźli: Konto Osobiste w Alior Sync, Proste Konto Osobiste  w Meritum Banku, Konto Ulubione w Nordea Banku, Konto e-direct w Pakiecie Standard w Volkswagen Banku oraz Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Powyższa lista nie uwzględnia kont młodzieżowych, studenckich lub dla seniorów.

Należy pamiętać, że brak opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty nie oznacza, że te produkty są darmowe. Może się okazać, że wypłaty z bankomatów innych banków są odpłatne.

up