Raiffeisen Digital Bank do współpracy wybrał polski start-up SLS
Marka Raiffeisen Digital Bank będzie początkowo oferowała polskim konsumentom pożyczki gotówkowe.
Klienci będą mogli otrzymać pożyczkę w pełni online w aplikacji mobilnej, począwszy od rejestracji, weryfikacji tożsamości i dochodów, aż do podpisania umowy.
System zarządzania ryzykiem (Platforma SLS) jest umiejscowiony w chmurze i umożliwia podejmowanie przez RDB decyzji kredytowych w oparciu o wdrożoną w systemie kompleksową strategię ryzyka.
Czytaj także: Austriacki Raiffeisen znów w Polsce, tym razem pod marką Raiffeisen Digital Bank
Scoring w chmurze
– Dostarczamy silnik scoringowy i decyzyjny (Platforma SLS) jako rozwiązanie chmurowe w modelu SaaS. Dzięki lekkiej architekturze samego silnika zapewniamy pełną automatyzację procesu decyzji kredytowej. Silnik odpytuje wszystkie istotne źródła danych, w tym Biura Kredytowe, dane transakcyjne (PSD2), na tej podstawie oblicza scoring klientów i ofertę – mówi Karol Dziasek, Dyrektor Zarządzający Self Learning Solutions.
Jak dodaje Przemysław Kamiński, Członek Zarządu i współzałożyciel SLS: Połączenie techniczne platformy z bankiem, budowa procesów i wdrożenie strategii w silniku wraz z testami zajęło około 6 tygodni.
Czytaj także: Raiffeisen Digital Bank uruchomi aplikację mobilną z szybkimi pożyczkami gotówkowymi
SLS zapewnia platformę low codingową
Self Learning Solutions zostało założone przez dwóch ekspertów z kierownictwa IPF Digital, którzy po odejściu z firmy postanowili rozpocząć nowy biznes.
Karol Dziasek jest byłym Risk Managerem w IPF Digital. Wcześniej pełnił podobną rolę w GE Money Banku i Alior Banku.
Przemysław Kamiński, był Country Managerem w IPF Digital. Wcześniej pracował m.in. w Avivie, gdzie był szefem departamentu wsparcia sprzedaży agentów oraz odpowiadał za rozwój nowych kanałów sprzedaży.
SLS zapewnia platformę low codingową, co oznacza, że cały proces kredytowy można sparametryzować ustawiając predefiniowane bloki, bez angażowania dodatkowych zasobów IT.
Wszelkie zmiany w procesie można wprowadzać bez okien wdrożeniowych (czyli wdrażać je w czasie rzeczywistym). Dzięki wykorzystaniu możliwości chmury skalowanie wydajności odbywa się automatycznie.