Rafał Matusiak w Radzie Dyrektorów Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU)

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

skok.250xPodczas trwającej międzynarodowej konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) odbywającej się w tym roku w amerykańskim Denver, Rafał Matusiak, prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, został wybrany do Rady Dyrektorów tej wiodącej międzynarodowej organizacji i agencji rozwoju unii kredytowych na całym świecie.

Wybór Rafała Matusiaka jest wyrazem uznania i docenienia roli jaką polskie Kasy Kredytowe pełnią nie tylko w tej części Europy ale i na całym świecie. Przykład polskich SKOK-ów stawiany jest za wzór organizacji spółdzielczo-finansowej na wszystkich kontynentach, co ma szczególny wymiar w trudnych czasach dla wielu gospodarek świata.

WOCCU jest instytucją zrzeszającą 57 tysięcy unii kredytowych (ich odpowiednikami w Polsce są SKOK-i) ze 105 krajów. Do instytucji tych należy przeszło 217 milionów ludzi ze wszystkich zakątków globu. Od 2013 roku, w dwuletniej kadencji na czele WOCCU stał Polak, senator Grzegorz Bierecki, twórca polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Powierzenie mu tej funkcji było wyrazem uznania dla bezprecedensowego sukcesu, jaki odniosły w ciągu ostatnich dwóch dekad SKOK-i.

Źródło: www.prnews.pl