RAFAKO zawiera porozumienie z BGK, mBankiem, PKO BP i PZU

RAFAKO zawiera porozumienie z BGK, mBankiem, PKO BP i PZU
Fot. Rafako
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zarząd Spółki RAFAKO zawarł porozumienie z gwarantami w sprawie obowiązku zapłaty wymagalnej raty układowej. Zgodnie z postanowieniem Spółka zobowiązała się do uregulowania wymagalnej raty układowej do końca kwietnia 2024 roku, poinformowała Firma.

Spółka RAFAKO, dostarczająca specjalistyczne rozwiązania dla sektora energetycznego, ciepłownictwa oraz branży ropy i gazu w Polsce i za granicą, podpisała kluczowe porozumienie z wierzycielami w sprawie wymagalnej raty układowej.

Porozumienie to jest wynikiem intensywnych negocjacji prowadzonych pomiędzy zarządem Spółki RAFAKO a przedstawicielami:

  • Banku Gospodarstwa Krajowego,
  • mBanku S.A.,
  • Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A.,
  • Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej.

Czytaj także: Ciepłownictwo potrzebuje inwestycji, wsparcia na modernizację i na zakup surowców przed zimą

Restrukturyzacja kapitałowa RAFAKO

Celem przyjętego porozumienia było szczegółowe uzgodnienie warunków uregulowania przez RAFAKO wymagalnej raty układowej.

Prezes zarządu RAFAKO wyraził zadowolenie z osiągnięcia porozumienia, podkreślając, że jest to kluczowy krok w kierunku stabilizacji finansowej i utrzymania siły rynkowej spółki.

– Przyjęte porozumienie pomiędzy Spółką Rafako a wierzycielami: Bankiem Gospodarstwa Krajowego, mBankiem S.A., Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim S.A. oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń Spółką Akcyjną jest kolejnym krokiem w procesie restrukturyzacji kapitałowej oraz w dalszej kolejności biznesowej RAFAKO – informuje Robert Kuraszkiewicz, prezes zarządu RAFAKO.

Zgodnie z postanowieniami porozumienia, Spółka RAFAKO zobowiązała się do uregulowania wymagalnej raty układowej do 30 kwietnia 2024 roku.

Czytaj także: Bank Pocztowy: Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska prezesa