Rada nadzorcza PKO BP ogłosiła otwarty konkurs na prezesa i wiceprezesów zarządu

Rada nadzorcza PKO BP ogłosiła otwarty konkurs na prezesa i wiceprezesów zarządu
Fot. stock.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa oraz członków zarządu Banku - poinformowała spółka w komunikacie na stronie internetowej. Potencjalni kandydaci mogą zgłaszać się do 26 lutego 2024 roku do godz. 10.00.

Rada nadzorcza podjęła decyzję o rozpoczęciu otwartego postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i wiceprezesów PKO Banku Polskiego.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich menadżerów spełniających kryteria pozwalające na ubieganie się o najwyższe stanowiska zarządcze.

Czytaj także: Szymon Midera powołany do czasowego wykonywania czynności prezesa PKO BP

PKO BP: odwołanie 6 wiceprezesów zarządu

Rada zdecydowała także o odwołaniu sześciu dotychczasowych wiceprezesów zarządu Banku.

Piotr Mazur, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za obszar zarządzania ryzykiem pozostaje na dotychczasowym stanowisku. Do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów zarządu banku, rada nadzorcza powołała trzech członków rady.

Decyzją rady nadzorczej z zajmowanych stanowisko zostali odwołani: Maciej Brzozowski, Marcin Eckert, Paweł Gruza, Wojciech Iwanicki, Andrzej Kopyrski i Artur Kurcweil.

Rada podziękowała im za wkład włożony w rozwój banku. Piotr Mazur, dotychczasowy wiceprezes zarządu Banku, kontynuuje zarządzanie obszarem ryzyka.

Czytaj także: Dariusz Szwed złożył rezygnację ze stanowiska prezesa PKO BP

Konkurs na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu PKO BP

Jednocześnie, zgodnie z decyzją Rady, na stanowisko prezesa i wiceprezesów zarządu Banku został rozpisany otwarty konkurs.

Oferty można kierować do 26 lutego 2024 roku do godz. 10.00.

Do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa zarządu z jednoczesnym powierzeniem kierowania pracami zarządu, Rada Nadzorcza delegowała Szymona Miderę, a Maciej Cieślukowski oraz Marek Radzikowski zostali delegowani do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów zarządu Banku.

Celem obecnego zarządu jest stabilne i bezpieczne funkcjonowanie banku do czasu zakończenia konkursu i wyłonienia nowego zarządu PKO Banku Polskiego.

Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Członków Zarządu PKO Banku Polskiego

Źródło: PKO Bank Polski, PAP BIZNES