PZU jednym z najbardziej pożądanych pracodawców

PZU jednym z najbardziej pożądanych pracodawców
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PZU zajął piąte miejsce wśród firm sektora finansowego w Polsce w trzeciej edycji badania Antal International "Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menedżerów". W badaniu wzięło udział 1557 respondentów z Polski. W ich opinii największy wpływ na wizerunek firmy jako pracodawcy ma styl zarządzania, kultura organizacyjna, innowacyjność i stabilność zatrudnienia.

Obszar HR jest jednym z kluczowych w nowej strategii PZU 2.0. Firma wdraża nowy system zarządzania wynikami pracy, oceny kompetencji oraz roczną ocenę pracowniczą, w celu budowy nowoczesnego systemu motywowania i nagradzania najlepszych. Planowane są również systemowe rozwiązania w obszarze zarządzania szkoleniami i procesami rekrutacyjnymi. Wszystkie rozwiązania będą wsparte przez system IT.

„Niemal półtora roku temu rozpoczęliśmy ciężką i długotrwałą pracę nad budową wizerunku PZU jako pożądanego pracodawcy i widać już tego pierwsze efekty” – mówi Magdalena Bargieł, dyrektor ds. rozwoju talentu w Biurze Zarządzania Kadrami PZU.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń