Przelewy 30 maja, w Boże Ciało, jak to zrobić?

Przelewy 30 maja, w Boże Ciało, jak to zrobić?
Źródło: KIR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najbliższy czwartek, 30 maja ‘24, to dzień wolny od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Dlatego terminowe płatności warto zaplanować i zlecić wcześniej lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jest dostępny dla klientów banków także w dni świąteczne, przypomina KIR.

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce.

Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w najbliższą środę, 29 maja po godzinie 16:00 trafią na konta odbiorców w piątek, 31 maja 2024 roku.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Rozliczenia Międzybankowe – KIR | Elixir – fundament nowoczesnej bankowości

Przelewy Euro Elixir

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 30 maja 2024 roku będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem.

Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych.

Czytaj także: Elixir – pierwszy całkowicie elektroniczny system rozliczeniowy bankowości

Przelewy Express Elixir

Niezależnie od dnia tygodnia klienci banków mogą skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir.

System działa w trybie ciągłym – 24/7/365, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków w polskiej walucie pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach.

Informacje o dostępności usługi w poszczególnych bankach – na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa / KIR