Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” już w ofercie Alior Banku

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” już w ofercie Alior Banku
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank jest pierwszym z banków, który wdrożył do swojej oferty program „Mieszkanie bez wkładu własnego”, przygotowany w oparciu o ustawę z 1 października 2021 r. o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym.

Zgodnie z jego założeniami, już w połowie lipca br. klienci będą mogli wystąpić o wsparcie w zakupie nieruchomości. Program skierowany jest do osób, które nie dysponują wkładem własnym. Spłatę części kredytu stanowiącą brakujący wkład własny, po spełnieniu przez kredytobiorców określonych warunków, gwarantuje Bank Gospodarstwa Krajowego, z którym Alior Bank nawiązał w tym zakresie współpracę.

Ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym

Ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym weszła w życie pod koniec maja br. Od tamtego czasu trwały w banku intensywne prace, które pozwoliły na wdrożenie jej założeń do oferty. Dzięki temu, już od połowy lipca br. możliwe będzie zaciągnięcie kredytu hipotecznego do 100 proc. wydatków, z gwarancją w ramach portfelowej linii gwarancyjnej Rządowego Funduszu Mieszkaniowego (PLG-RFM). Bank Gospodarstwa Krajowego przewiduje także dokonywanie na rzecz kredytobiorcy spłaty części kredytu hipotecznego, objętego gwarancją w związku z powiększeniem rodziny kredytobiorcy o drugie albo kolejne dziecko w ramach tzw. spłaty rodzinnej.

Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym bankiem, który wystartował z programem „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

Liczymy na pozytywny odbiór wśród naszych klientów. Proponowane rozwiązania dostępne będą w ramach wszystkich dostępnych ofert dotyczących kredytów hipotecznych proponowanych w Alior Banku. Zapraszamy do naszych oddziałów już od 14 lipca br. – mówi Anna Miler, dyrektor Działu Bankowości Hipotecznej Alior Banku, odpowiedzialna za wdrożenie programu.

Zakres gwarancji BGK

Zakres gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego oferowanej w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego” to nie mniej niż 10 proc. i nie więcej niż 20 proc. wydatków na pokrycie których udzielany jest kredyt, jednak nie więcej niż 100 tys. zł. Jednorazowa prowizja za objęcie gwarancją wynosi 1 proc. kwoty gwarancji i jest pobierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego za pośrednictwem Alior Banku.

Czytaj także: Mieszkanie bez wkładu własnego: PKO BP podpisał umowę z BGK >>>

Gwarancja udzielana jest dla kredytów związanych z finansowaniem nabycia prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz ich budowy czy wykończenia, a także nieruchomości gruntowej lub jej części. Kredyt hipoteczny objęty tą gwarancją może zostać udzielony do 31 grudnia 2030 r. Minimalny okres spłaty kredytu to 15 lat, waluta kredytu to PLN.

Źródło: Alior Bank