Prezes Pekao: po Brexicie Polska może odegrać znaczącą rolę w Europie

Prezes Pekao: po Brexicie Polska może odegrać znaczącą rolę w Europie
Fot. Pixabay
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Według prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego, Polska może stać się centrum technologicznym Europy, a dobrze dokapitalizowany i stabilny sektor finansowy z pewnością przyczyni się do wzmocnienia roli gospodarczej naszego kraju.

Po #Brexit Polska ma szansę odegrać znaczącą rolę w Europie - twierdzi prezes #Bank Pekao

– W Europie po Brexicie Polska ma szansę odegrać znaczącą rolę. Dzięki doskonałym kadrom, które często za granicą, również w Londynie, zdobywały doświadczenie zawodowe, Polska może stać się centrum technologicznym Europy. Dobrze dokapitalizowany i stabilny sektor finansowy z pewnością przyczyni się do wzmocnienia roli gospodarczej naszego kraju – powiedział Krupiński.

Krupiński weźmie udział w dyskusji podczas Londyńskiego Szczytu Instytutu Milkena (Milken Institute London Summit) – szczyt ten jest wydarzeniem porównywanym do Światowego Forum Gospodarczego w Davos.

Prezes Banku Pekao będzie jednym z panelistów w dyskusji – Wyzwania i możliwości dla Europy po Brexicie. Obok Krupińskiego w panelu wypowiedzą się prezesi globalnych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych tj. Aviva, Credit Suisse czy Citi, a także Peter Mandelson, prezes Global Counsel, były komisarz UE ds. polityki handlowej i pierwszy brytyjski sekretarz stanu.

Wcześniej, podczas pierwszego dnia szczytu prezes Banku Pekao wspólnie z Michaelem Milkenem gościli specjalną sesję dla kilkudziesięciu inwestorów zainteresowanych inwestowaniem w Polsce – głównie z USA.

Podczas szczytu poruszane będą również takie tematy jak przyszłość finansowa Europy, jej bezpieczeństwo, cyberbezpieczeństwo, technologie blockchain, rola rynków kapitałowych, rynki wschodzące w 2018 roku czy imigracja i rynek pracy. W Szczycie, jak co roku, uczestniczy około 900 osób – prezesi największych światowych koncernów, światowej sławy ekonomiści, myśliciele, przedstawiciele świata nauki, mediów oraz dyplomacji.

Milken Institute to bezpartyjny think tank o charakterze non-profit, który stawia sobie za cel wzrost globalnego dobrobytu poprzez budowanie rozwiązań zwiększających dostęp do kapitału, tworzenie miejsc pracy i poprawę zdrowia.

Źródło: ISBnews