Prezentacje: Emerytura… to dopiero początek!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

macif.01.100xJesień życia, zasłużony odpoczynek - te określenia z przeszłości odcinają się zdecydowanie od aktualnej koncepcji wieku emerytalnego. Pragniemy go raczej postrzegać jako nowy etap w życiu, pozwalający na realizację wszelkiego rodzaju planów i zamierzeń, wszystkiego tego, czego- z braku czasu lub z powodu presji codziennego życia - nie udało nam się dokonać, a co znajduje się w sferze naszych marzeń, pasji, chęci poświęcenia czasu najbliższym, pomocy innym...

Warunkiem urzeczywistnienia się takiego właśnie postrzegania wieku emerytalnego, a więc również pogodzenia się z przemijającym czasem i spełnieniem siebie w tym nowym etapie życia, jest przede wszystkim cieszenie się dobrym zdrowiem oraz posiadanie odpowiednich warunków finansowych.

O każdy z tych dwóch elementów musimy zadbać sami.

Ankiety, które przeprowadzono w ostatnich miesiącach, wykazały, iż oczekiwania dotyczące wysokości przyszłej emerytury kształtują się zazwyczaj na poziomie 70-80 proc. aktualnych zarobków.

Większość ankietowanych na tyle właśnie ocenia swoje potrzeby finansowe w wieku emerytalnym, niezbędne do kontynuowania egzystencji na satysfakcjonującym poziomie.

Powszechnie wiadomo, iż jedynym sposobem na osiągnięcie wyżej opisanego poziomu dochodów na emeryturze jest systematyczne i długofalowe oszczędzanie.

MACIF Życie TUW, jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, oferujące ubezpieczenia na życie wszystkim zainteresowanym, zostało założone przez Grupę MACIF, otaczającą ochroną kilkanaście milionów osób w Europie.

W swojej działalności MACIF koncentruje się na osobie ubezpieczonego i poszukiwaniu jak najlepszej odpowiedzi na jego potrzeby, a nie na pomnażaniu kapitału.

Pod koniec 2008 r., MACIF został oficjalnie uznany przez specjalistów za najbardziej rentownego ubezpieczyciela w Europie.

Pomimo tego, jedynie około jedna czwarta społeczeństwa zadeklarowała w 2007r. uczestnictwo w dodatkowym zabezpieczeniu emerytalnym, według „Diagnozy społecznej 2007”, takim jak PPE, IKE, fundusze inwestycyjne lub inne formy oszczędzania na emeryturę. Według tego samego źródł...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI