Prezentacja: Zbliżeniowa karta Visa: alternatywa dla gotówki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.07-08.foto.027.a.200xKarta Visa z funkcjonalnością zbliżeniową umożliwia błyskawiczne płatności o niskiej wartości (do 50 zł). Sama płatność trwa krócej niż sekundę, a cała transakcja raptem kilka sekund.

Płacąc zbliżeniowo, nie podajemy karty sprzedawcy, nie przeciągamy jej przez czytnik, nie wprowadzamy kodu PIN ani nie składamy podpisu na wydruku. Wystarczy jedynie przyłożyć kartę do specjalnego, zbliżeniowego czytnika. To najszybszy sposób płatności kartą, wiele razy szybszy niż płatność gotówką.

Zbliżeniowa karta Visa to nie kolejna karta w portfelu; ta dodatkowa funkcjonalność po prostu zwiększa możliwości naszej karty Visa (debetowej, kredytowej czy przedpłaconej). Dzięki temu mamy więcej możliwości zapłacenia kartą: zarówno w terminalach tradycyjnych, jak i terminalach wyposażonych w czytniki zbliżeniowe.

Dla zbliżeniowych płatności Visa zastosowano wiele mechanizmów bezpieczeństwa. Sercem zbliżeniowej karty Visa jest mikroprocesor w standardzie EMV, który wykorzystuje szyfrowanie danych i rozwiązania technologiczne w zakresie ochrony przed ewentualnymi transakcjami oszukańczymi.

Chcąc zapłacić zbliżeniowo kartą Visa, informujemy o tym sprzedawcę, który uruchamia odpowiedni mechanizm w terminalu płatniczym. Wtedy – i dopiero wtedy – na krótką chwilę aktywuje się czytnik zbliż...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI