Prezentacja: Rewolucja w budowaniu wiarygodności finansowej Polaków

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Podnoszenie świadomości konsumentów na temat historii kredytowej, oferowanie konsumentom łatwo dostępnych narzędzi do zarządzania wiarygodnością finansową, a także upowszechnianie wiedzy o znaczeniu wiarygodności finansowej poprzez dostarczanie realnych korzyści wynikających z posiadania "dobrego" BIK-u to główne działania w ramach nowej inicjatywy BIK, niedawno ogłoszonego Programu Budowania Wiarygodności Finansowej.

Program Budowania Wiarygodności Finansowej Konsumentów ma na celu promowanie postawy odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych i uświadamianie korzyści wynikających z budowania dobrej historii kredytowej. Inicjatywa ta składa się z trzech filarów: udostępnienia konsumentom narzędzi do budowania wiarygodności finansowej oraz łatwego i szerokiego dostępu do danych w ramach darmowego konta w BIK, programu partnerskiego oferującego korzyści dla klientów wiarygodnych finansowo oraz akcji edukacyjnej.

Istotnym filarem inicjatywy konsumenckiej BIK jest uruchomienie nowej, bezpłatnej oferty. Ma ona na celu upowszechnienie dostępu do narzędzi BIK pozwalających kontrolować i budować wiarygodność finansową kredytobiorców. Z kolei nowy program partnerski, w ramach którego instytucje finansowe przygotowały specjalne oferty dla wiarygodnych konsumentów, sprzyja idei budowania wiarygodnych relacji pomiędzy klientami a bankami, tj. zasadzie odpowiedzialnego pożyczania i odpowiedzialnego kredytowania.

Kluczowym elementem Programu jest BIK Pass, zupełna nowość w ofercie Biura. BIK Pass potwierdza dane identyfikacyjne osoby której dotyczy, informuje o wiarygodności finansowej w postaci oceny punktowej (czyli. tzw. scoring) i przypisanej jej liczby gwiazdek (im więcej gwiazdek tym lepsza ocena) oraz informuje o terminowości spłat kredytów. Jest on świadectwem rzetelności kredytowej, co ma kluczowe znaczenie przy ubieganiu się o kredyt, otwiera nowe możliwości dla klientów posiadających dobrą historię kredytową, poświadczoną wysoką oceną punktową z czterema i pięcioma gwiazdkami. Jest to dokument, który może poświadczać status osoby godnej zaufania w wielu sytuacjach życiowych, nie tylko w banku, ale również np. w firmie ubezpieczeniowej, a w przyszłości, wzorem krajów zachodnich – nawet przy wynajmie mieszkania.

BIK Pass można pobrać ze strony internetowej Biura Informacji Kredytowej. Aby wygenerować ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI