Pracownicy Credit Agricole w roli Świętego Mikołaja

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

credit.agricole.01.400x308Pracownicy banku Credit Agricole po raz kolejny wspierają przedświąteczne inicjatywy pomocy potrzebującym. Tym razem przyłączyli się do Świątecznej Zbiórki Żywności oraz - już po raz 9. - do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Pracownicy Credit Agricole wcielili się w rolę wolontariuszy wspierając Świąteczną Zbiórkę Żywności, organizowaną – jak co roku – przez Banki Żywności. 17 pracowników  banku przez 3 dni zbierało produkty spożywcze w sklepie TESCO we Wrocławiu przy ul. Czekoladowej 11. Łącznie klienci sklepu przekazali na rzecz zbiórki 554 kilogramów żywności. Trafiła ona za pośrednictwem różnych organizacji do osób zagrożonych niedożywieniem. – Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w Świątecznej Zbiórce Żywności i pomóc potrzebującym – mówi Katarzyna Płatek, kupiec z Departamentu Zakupów, Nieruchomości i Administracji w banku Credit Agricole. – Podczas Zbiórki bardzo ważne jest dokładne wytłumaczenie klientom sklepu idei całej akcji. Wtedy są oni bardziej życzliwi i chętni do pomocy – dodaje.

Świąteczna Zbiórka Żywności to nie jedyna akcja społeczna, w którą angażują się pracownicy Credit Agricole przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejną jest Szlachetna Paczka organizowana od 14 lat przez Stowarzyszenie WIOSNA. Akcja jednoczy kilkaset tysięcy darczyńców z całej Polski w jednym celu – pomocy  rodzinom z całej Polski borykającym się z przeciwnościami losu. Wolontariusze Stowarzyszenia kilka miesięcy przed startem akcji  odnajdują w swojej okolicy rodziny, którym taka pomoc przyda się najbardziej. W listopadzie na stronie Szlachetnej Paczki opublikowana zostaje baza rodzin z krótką charakterystyką i listą potrzeb. To z niej pracownicy Credit Agricole już od 9 lat wybierają rodziny, dla których przygotowują paczki. W tym roku świąteczna pomoc trafiła do 24 rodzin. – Kilka lat temu przygotowywaliśmy paczkę jako jedna z nielicznych jednostek w banku – wspomina Kamila Lubowiecka, kierownik Działu Telewindykacji Wczesnej – Teraz prawie cały bank angażuje się w tę pomoc. To niezwykle budujące i mobilizujące. Dzięki temu chce się pomagać jeszcze bardziej. 

Poza Świąteczną Zbiórką Żywności i Szlachetną Paczką, pracownicy Credit Agricole z całej Polski wsparli także akcję „Serce dla serca” organizowaną przez Szkołę Podstawową nr 11 w Warszawie oraz przekazali pomoc do domu dziecka w Jeleniej Górze, podopiecznych fundacji „Mały Dom” z ośrodków adopcyjnych w Szczecinie oraz do schroniska dla zwierząt we Wrocławiu.

Źródło: Credit Agricole Bank Polska