PPK: Aviva Polska chce być jednym z liderów rynku

PPK: Aviva Polska chce być jednym z liderów rynku
Fot. Materiały prasowe Aviva
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Aviva jest mocno zainteresowana obecnością w produktach oferowanych w ramach III filaru, przygotowuje się do reformy emerytalnej i chce stać się jednym z liderów rynku pracowniczych planów kapitałowych (PPK), poinformował prezes Aviva w Polsce Adam Uszpolewicz.

Adam #Uszpolewicz, prezes #Aviva: jesteśmy jednym z liderów, jeśli chodzi o #IKE i #IKZE, chcemy też mocno rosnąć w #PPK #emerytura

Przygotowujemy się do reformy emerytalnej. Aviva chce w tym rynku brać udział. Jesteśmy mocno zainteresowani obecnością w produktach trzeciofilarowych. Jesteśmy jednym z liderów, jeśli chodzi o IKE i IKZE, chcemy też mocno rosnąć w PPK – powiedział Uszpolewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Prezes podkreślił, że choć ustawodawca nie wskazał ostatecznie, jakie podmioty będą mogły tworzyć i prowadzić PPK, to Aviva jest w tej komfortowej sytuacji, że posiada w grupie zarówno TFI, PTE, jak i spółkę życiową.

Uważam, że nie powinniśmy ustawą uprzywilejowywać żadnego z podmiotów. Tu powinna być wolność dla pomiotów licencjonowanych. Z punktu widzenia bezpieczeństwa rynku PPE i TUnŻ mają wyższe wymogi kapitałowe, co jest ważne dla gromadzących środki na przyszłą emeryturę. Z drugiej strony, w przypadku towarzystw życiowych jest podatek od aktywów, który „zje” całą marżę – podkreślił Uszpolewicz.

Prezes wskazał, że rynek wciąż czeka na rozwiązania rządowe. Liczy także, że kampania promująca PPK trochę pobudzi wyobraźnię Polaków i skłoni ich do zastanowienia się, z czego będą żyć na emeryturze.

Polacy potrzebują takich rozwiązań. Ten rynek będzie się rozwijał i będzie ten przyczynkiem do wzrostu dla nas – podsumował prezes.

Nowe rozwiązania będą wprowadzane etapami

Projekt ustawy o PPK zakłada, że nowe rozwiązania będą wprowadzane etapami. Kolejność tworzenia PPK będzie uzależniona od wielkości lub typu pracodawcy. Najwcześniej, bo z początkiem 2019 r., do PPK mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 pracowników. Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Źródło: ISBnews