Pożyczka na spłatę zobowiązań leasingowych, oferta dla firm autokarowych
‒ Jeszcze pod koniec 2020 roku z udziałem przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych, Inicjatywy Autokary 2020, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz wybranych firm leasingowych działających w ramach Związku Polskiego Leasingu odbyło się w Kancelarii Prezydenta RP spotkanie oraz przeprowadzone zostały podczas niego rozmowy dotyczące szczegółów wypracowania dodatkowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie i utrzymanie przez przewoźników osobowego transportu autokarowego, floty do czasu wznowienia ruchu turystycznego.
Pierwsza umowa z Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. otwiera nowe możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców działających w branży osobowych przewozów autokarowych
Ponadto, omówione zostały propozycje i możliwości implementacji poszczególnych elementów rozwiązań antykryzysowych w ramach oferowanego wsparcia. Podczas tego spotkania, przedstawiona została przez ARP i ARPL koncepcja zupełnie nowego instrumentu finansowego o charakterze pożyczki z przeznaczeniem na spłatę rat leasingowych przez Przedsiębiorców w komercyjnych towarzystwach i spółkach leasingowych.
Zaprezentowana koncepcja została jeszcze na spotkaniu przyjęta pozytywnie zarówno przez środowisko branży autokarowej, jak i leasingowej. Niezwłocznie zatem przystąpiliśmy do kolejnych etapów prac związanych z jej wdrożeniem.
Dzisiejsza, pierwsza umowa z Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. otwiera nowe możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców działających w branży osobowych przewozów autokarowych dotkniętych skutkami pandemii Covid-19 i w sposób efektywny poszerza aktualny katalog finansowych instrumentów wsparcia oferowanych przez nas w ramach Tarczy Antykryzysowej – podkreśla Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Czytaj także: Aż 63% polskich przedsiębiorców uznaje leasing za najbardziej istotne źródło finansowania
Komentarze: Mercedes-Benz Leasing Polska
‒ Finansując inwestycje naszych klientów w środki transportu, stajemy się dla nich wieloletnim partnerem, który pomaga im nie tylko rozwijać działalność w czasach dobrej koniunktury, ale także stara się wspierać ich w trudniejszych momentach, jak choćby w sytuacji, jaką mamy obecnie. Przedłużające się ograniczenia w transporcie towarowym i przewozach pasażerskich związane z trwającą pandemią są dużym wyzwaniem dla wielu naszych klientów z branży transportowej i autokarowej.
Porozumienie zawarte z ARP Leasing pozwala istotnie rozszerzyć katalog działań i wprowadzić dodatkowe, długoterminowe udogodnienia
Jako świadomy i odpowiedzialny partner, w odpowiedzi na zgłaszane do nas przez klientów potrzeby podejmujemy różne działania, które mają na celu wsparcie płynności finansowej klientów i umożliwienie im przetrwania tego trudnego czasu.
Już wcześniej oferowaliśmy m.in. takie udogodnienia jak prolongata płatności, czy restrukturyzacja umowy. Porozumienie zawarte z ARP Leasing pozwala nam istotnie rozszerzyć katalog naszych działań w tym zakresie i wprowadzić dodatkowe, długoterminowe udogodnienia dla przedsiębiorców, takie jak możliwość korzystnego refinansowania zawartych umów leasingowych w ramach Tarczy Antykryzysowej ‒ mówi Wojciech Bernacki, Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.
Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej proponuje leasing jako wsparcie finansowe w biznesie
Komentarze: Grupa ARP S.A.
‒ Dla nas największą satysfakcją z dzisiejszego wdrożenia instrumentu pożyczkowego dla Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o. jest umowne potwierdzenie trafności naszej innowacyjnej koncepcji oraz jej znaczenia i odpowiedzi na potrzeby obu stron, zarówno leasingobiorców, jak i ich leasingodawcy.
Nasz instrument podtrzymuje płynność przedsiębiorcy, zapewnia terminową obsługę jego aktualnej umowy leasingowej (tym samym utrzymanie wysokiego ratingu w firmie leasingowej czy banku, co jest ważne dla Przedsiębiorcy z punktu widzenia jego przyszłej oceny w każdej instytucji finansowej); nie posiada praktycznie ograniczeń w zakresie wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju prowadzonej księgowości czy waluty pierwotnej umowy leasingowej.
Nasz instrument podtrzymuje płynność przedsiębiorcy, zapewnia terminową obsługę jego aktualnej umowy leasingowe
W firmie leasingowej zaś, nadal pozostają relacje z klientem oraz środek transportu, co wraz z terminowością spłat rat leasingowych przez nas, stanowi pozytywny wpływ na jakość jej portfela i jego koszty – zaznacza Wojciech Miedziński, Prezes Zarządu ARP Leasing Sp. z o.o., Grupa ARP S.A.
Czytaj także: Największa na świecie fabryka akumulatorów EV do pojazdów elektrycznych powstaje pod Wrocławiem