Powołanie członków Zarządu Emitel S.A. na kolejną kadencję

Powołanie członków Zarządu Emitel S.A. na kolejną kadencję
Źródło: Emitel SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W związku z dobiegającą końca kadencją członków Zarządu Spółki, Rada Nadzorcza Emitel S.A. reprezentująca Cordiant Digital Infrastructure Limited podjęła decyzję o powołaniu na okres nowej, 5-letniej kadencji: Andrzeja J. Kozłowskiego, Macieja Staszaka oraz Jerzego Godka, poinformowała Spółka.

Cordiant Digital Infrastructure Limited sfinalizował transakcję przejęcia 100% udziałów Emitel S.A. w listopadzie 2022 roku. Notowany na giełdzie papierów wartościowych w Londynie fundusz (CORD) inwestuje głównie w aktywa cyfrowe – centra danych, sieci światłowodowe oraz obiekty nadawcze i wieże telekomunikacyjne w Europie i Ameryce Północnej.

W skład Rady Nadzorczej Emitel wchodzą: Steven Marshall (przewodniczący Rady Nadzorczej), Mark Tiner, David Kippen oraz Kevin Moroney.

Czytaj takze: Emitel będzie miał nowego właściciela

Skład Zarządu Emitel S.A.

W związku z dobiegającą końca kadencją trzech członków Zarządu – Andrzeja J. Kozłowskiego, Macieja Staszaka oraz Jerzego Godka, Rada Nadzorcza postanowiła o ich ponownym powołaniu na okres kolejnej pięcioletniej kadencji do dnia 31 grudnia 2028 roku.

Kadencja Macieja Pilipczuka, powołanego w skład Zarządu z dniem 3 stycznia 2022 roku, wygasa 31 grudnia 2027 roku.

W skład Zarządu Emitel S.A. wchodzą:

  1. Andrzej J. Kozłowski – pełniący funkcję prezesa Zarządu;
  2. Maciej Staszak – pełniący funkcję wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży;
  3. Jerzy Godek – pełniący funkcję członka Zarządu ds. Techniki;
  4. Maciej Pilipczuk – pełniący funkcję członka Zarządu ds. Finansów.

Czytaj także: KNF: prace nad prospektem Emitela zawieszone

Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach.

Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, w tym zaawansowane instalacje DAS, uczestniczy w budowie inteligentnych miast w oparciu o technologie IoT i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.

Źródło: Emitel