Portfel elektroniczny V.me by Visa w Polsce dostępny dla wszystkich konsumentów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

visa.01.400x280Z początkiem maja ING Bank Śląski, jako pierwszy bank w Polsce i jeden z pierwszych w Europie, udostępnił wszystkim konsumentom wygodny, prosty w obsłudze i bezpieczny portfel elektroniczny V.me by Visa. Korzystanie z portfela ING Banku Śląskiego jest bezpłatne, a założenie i płacenie z jego pomocą nie wymaga bycia klientem banku.

Polska jest jednym z czterech pierwszych państw w Europie – obok Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii – w których wdrażana jest usługa portfela elektronicznego Visa. Rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować zakupy w internecie. W Polsce portfelem można już płacić w ponad 120 serwisach online, m.in. w Merlin.pl, E.Leclerc.pl, delikatesach Piotr i Paweł, biurze podróży Neckermann, serwisie sprzedaży biletów autokarowych na trasach międzynarodowych Bilety.pl, na stronie firmy ubezpieczeniowej Aviva (cudirect.pl) czy na stronie Ticketpro.pl. Można nim także zasilić konto wybranej instytucji charytatywnej, m.in. Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej (poprzez wpłatę na stronie).

Pierwszym bankiem, który udostępnił usługę V.me by Visa, był ING Bank Śląski. W listopadzie ubiegłego roku bank rozpoczął pilotażowe wdrożenie portfela Visa, udostępniając portfel swoim pracownikom, a następnie – w pierwszym kwartale br. – wybranym klientom. Od początku maja br. z portfela mogą korzystać wszyscy chętni.

„Jesteśmy bankiem otwartym na innowacje. Oferujemy Klientom nowoczesne rozwiązania, które są jednocześnie bezpieczne i proste w obsłudze. Chcąc zapewnić im wygodę i bezpieczeństwo dokonywanych płatności, zaoferowaliśmy Portfel Elektroniczny ING, wykorzystujący rozwiązanie V.me by Visa. Mamy nadzieję, że funkcjonalność usługi spotyka się z rosnącym zainteresowaniem wśród korzystających z e-commerce” – powiedział Mateusz Poznański, Dyrektor Banku – Rachunki, Płatności, Oszczędności i Inwestycje.

„Gratulujemy ING Bankowi Śląskiemu, że jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie udostępnił portfel V.me by Visa wszystkim zainteresowanym konsumentom” – powiedział Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa Europe w Polsce i na Węgrzech.

Szybkiemu rozwojowi nowej usługi sprzyjają wspólne działania banków, e-detalistów oraz agentów rozliczeniowych. Pierwszym agentem rozliczeniowym, który udostępnił możliwość przyjmowania płatności za pomocą portfela była spółka eCard, kluczowy gracz na rynku płatności e-commerce.

„Podczas pilotażowego wdrożenia usługi, płatności za pomocą portfela V.me by Visa były dostępne m.in. w sklepie Merlin.pl i na stronach Polskiej Akcji Humanitarnej. Obecnie, kiedy usługa jest już oferowana wszystkim konsumentom, mogą oni używać portfela w ponad 120 sklepach internetowych” – komentuje Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, Prezes Zarządu eCard. „Widzimy wśród akceptantów duże zainteresowanie udostępnieniem portfela elektronicznego Visa swoim klientom” – dodał Piotr Łapiński, Doradca Zarządu – Szef Sprzedaży eCard.

Do końca 2014 r. eCard planuje udostępnić usługę wszystkim swoim klientom obsługującym handel w sieci poprzez strony internetowe. Do uruchomienia portfela V.me by Visa przygotowuje się drugi agent rozliczeniowy – First Data Polska. W grupie banków wdrażających to nowe narzędzie Visa do płatności online najbardziej zaawansowane prace prowadzone są w Banku Zachodnim WBK, gdzie trwa obecnie pilotaż nowej usługi. Wdrożenia planują kolejne banki, m.in. eurobank oraz SGB-Bank i Bank BPS, zrzeszające banki spółdzielcze. Wiele innych, w tym np. Raiffeisen Polbank, zadeklarowało zainteresowanie wdrożeniem tego rozwiązania.

„Naszym celem jest, aby do końca 2014 r. portfel elektroniczny V.me by Visa był oferowany przez banki-wydawców połowy polskich kart Visa i był dostępny u akceptantów generujących 50% obrotów w handlu internetowym w Polsce” – stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa Europe w Polsce i na Węgrzech. „Funkcjonalność, łatwość obsługi oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa to silne atuty portfela Visa, które – mamy nadzieję – będą stanowić fundament dla szybszego rozwoju płatności kartami w internecie w Polsce” – dodał Jakub Kiwior.

Portfel elektroniczny V.me by Visa ułatwia płatności kartą w internecie. Jego głównymi zaletami są wygoda i bezpieczeństwo – wynikają one m.in. z faktu, że dane karty podajemy jedynie raz, wprowadzając je do portfela. Nowego rozwiązania Visa można używać z poziomu każdego urządzenia – także mobilnego – z dostępem do internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową. Użytkownik nowej usługi Visa dokonuje płatności w trzech prostych krokach, a w portfelu może zarejestrować karty debetowe, kredytowe i przedpłacone systemów Visa i MasterCard, wydane przez różne polskie i europejskie banki.

Źródło: Visa Europe