Polska na grillu

Polska na grillu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najdłuższy weekend nowoczesnej Europy. Sklepy zamknięte-sklepy otwarte-sklepy zamknięte-sklepy otwarte... Loteria: kupię kranik? Nie kupię, hydrauliczny ma weekend. Ale rurkę kupię - metalowy czynny. Nawet bank był uprzejmy nie przypomnieć, że minął termin spłaty karty kredytowej.

Nic to, odbije sobie w następnym tygodniu. A na wykresie wzrostu gospodarczego przerwa – gospodarka miała weekend. Nie mieli go natomiast akcjonariusze i obligatariusze GetBack. 2 maja (świetny termin, Polska grilluje) zarząd spółki złożył w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego. A prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnie nieprawdziwych informacji, jakoby GetBack negocjował dofinansowanie z Polskim Funduszem Rozwoju i bankiem PKO BP.

Ale wspomniani udziałowcy nie mają się czym martwić. Straciłeś Przez GetBack? Zadzwoń Po Swoje Środki, albo‎ Walczymy O 100% Wpłat i ewentualnie Pomożemy Odzyskać Twoje Środki. Albo trochę inaczej: Odzyskaj Pieniądze z GetBack. Im Szybciej, Tym Lepiej‎. Tak reklamują się kancelarie prawne, które zamierzają – no właśnie: pomóc poszkodowanym czy zarobić na nich? Odpowiedź pozostawiam Czytelnikom. Komu jak komu, ale prawnikom nie opłaca się narażać.

Ale wracając do grillującej Polski – cóż niby innego można robić, skoro w gazetkach każdej chyba sieci handlowej mamy osobny dział o daniach na grilla, mieszankach kiełbas, parówek, karkówek i tym podobnych przysmaków, obficie zakrapianych piwami wszelakimi. Komu by się chciało przy takiej pogodzie robić co innego? Właśnie, nawet pogoda postawiła na grilla: nici ze straszenia burzami: w większości wypadków ciężkie burzowe chmury rozjaśniły się kilkoma błyskawicami i poszły sobie gdzie indziej. A kwiaty więdną…

Przemysław Szubański