Polenergia i Modus Energy wspólnie zbudują morską farmę wiatrową na Litwie; jest wniosek do UOKiK

Polenergia i Modus Energy wspólnie zbudują morską farmę wiatrową na Litwie; jest wniosek do UOKiK
Wiatraki na morzu Fot. stock.adobe.com/Shutter81
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polenergia i Modus Energy złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, którego działalność będzie obejmowała budowę, rozwój i obsługę morskiej farmy wiatrowej na litewskim obszarze morskim.

Wniosek wpłynął 4 sierpnia, sprawa jest w toku.

Polenergia jest polską spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie działającą jako spółka holdingowa dla jej zależnych spółek operacyjnych działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Grupa Polenergia jest wspólnie kontrolowana przez Dominikę Kulczyk oraz spółkę Brookfield Asset Management Inc. z siedzibą w Kanadzie.

Czytaj także: NIK: działania administracji rządowej w celu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej niewystarczające >>>

Modus to litewska spółka z sektora energii odnawialnej

Modus jest litewską spółką działającą w sektorze energii odnawialnej, która inwestuje i rozwija projekty biogazowe, a także projekty solarne wielkoobszarowe i projekty typu B2B na Litwie, a także za pośrednictwem spółek zależnych we Włoszech, Hiszpanii, Ukrainie, Białorusi, Rumunii oraz w Polsce. Modus należy do grupy Modus kontrolowanej przez Kestutisa Martinkenasa, skupiającej spółki z różnych krajów, która koncentruje swoją działalność głównie w obszarze energii odnawialnej, usługach związanych z mobilnością, inteligentnych rozwiązaniach parkingowych i branży motoryzacyjnej.

Źródło: ISBnews