Polacy wymieniają waluty w internecie

Polacy wymieniają waluty w internecie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polacy coraz częściej wymieniają waluty w Internecie, szukają alternatywy dla drogich kantorów stacjonarnych czy niekorzystnych kursów wymiany w bankach.

To szczególnie opłacalne rozwiązanie dla kredytobiorców, emigrantów, turystów czy małych i średnich przedsiębiorstw którzy nie chcą aby ich środki zostały obciążone wysokimi prowizjami i kosztami za wykonanie transakcji.

Szacuje się, że już około 35% transakcji wymiany walut odbywa się w internecie. W 2016 roku odnotowano w kantorach 20% wzrost zakładania kont walutowych.

Różnica między wymianą w bankach, kantorach stacjonarnych a internetowych są to dużo niższe spready walutowe. W bankach spready wynoszą od 4 do 9%, w kantorach stacjonarnych od 1% do 1,5%. W kantorach internetowych ta wartość nie przekracza 1%.

Co znajduje się w raporcie?

W raporcie zostały przestawione trendy w wymianie walut online wśród Polaków, pokazanie konkurencyjności kantorów internetowych i wskazanie tego jak nowoczesne technologie pozwalają kantorom online coraz lepiej dopasowywać oferty do użytkowników.

Raport – Polacy wymieniają waluty w internecie – I półrocze 2017.

Xchanger