Polacy coraz chętniej korzystają z produktów bankowych z równą ratą i stałym oprocentowaniem

Polacy coraz chętniej korzystają z produktów bankowych z równą ratą i stałym oprocentowaniem
Fot. stock.adobe.com/Andrey Popov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
• Jak wynika z raportu "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022", ponad połowa Polaków uważa, że w nadchodzących miesiącach pogorszy się ich sytuacja finansowa. Według eksperta Santander Consumer Bank, to jeden z powodów, dla którego przykładamy coraz większą wagę do racjonalnego planowania wydatków i korzystamy z produktów bankowych, które ułatwiają zarządzanie finansami.

Według danych z raportu „Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022” opracowanego przez Santander Consumer Bank, ponad połowa Polaków przyznaje, że obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce i wojna w Ukrainie zmuszają ich by odkładać większe wydatki na później. Największy wpływ na takie decyzje w polskich domach ma inflacja i rosnące ceny – tak wskazuje dwie trzecie (68 proc.) badanych. Co więcej, ponad połowa z nas (52 proc.) przypuszcza, że w nadchodzących miesiącach warunki będą jeszcze bardziej wymagające.

Czytaj także: Kredyt za stałą stopą na 10 lat korzystny dla klientów, opinie ekonomistów >>>

Polacy coraz większą wagę przykładają do odpowiedzialnego zarządzania finansami

– Obecna sytuacja sprawia, że Polacy coraz większą wagę przykładają do odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami – mówi Ewa Cegielska, Kierownik Zespołu Produktów Gotówkowych.

Wysoka inflacja i rosnące stopy procentowe powodują, że na znaczeniu zyskują produkty bankowe z równą ratą i stałym oprocentowaniem, które ułatwiają dysponowanie domowym budżetem i systematyczne budowanie tzw. poduszki finansowej.

Ten trend widać w zainteresowaniu kredytem gotówkowym Równoratka – od połowy lutego, czyli od momentu udostępnienia tego rozwiązania, umowy kredytu podpisało już kilkaset osób. Doceniana jest prosta formuła produktu oraz stałe oprocentowanie, które w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. Propozycja skierowana jest już nie tylko do nowych klientów banku, lecz także do tych, którzy korzystali z naszego kredytu ratalnego, ale nigdy nie mieli w Santander Consumer Bank kredytu gotówkowego ani karty kredytowej – dodaje.

Kredyt Równoratka

Równoratka to oferowany przez Santander Consumer Bank kredyt gotówkowy z równą ratą i stałym, bezpiecznym oprocentowaniem na poziomie 9,5 proc. Kredyt można wziąć na 42 miesiące w kwocie 5, 10 lub 15 tysięcy zł i wykorzystać na dowolny cel. W zależności od wysokości finansowania, rata wyniesie 150, 300 lub 450 zł. Równoratkę można wziąć osobiście w jednej z placówek Santander Consumer Bank lub kontaktując się z contact center. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej klient otrzyma pieniądze w ciągu 24h za pomocą przelewu bankowego.

Źródło: Santander Consumer Bank / SCB