Podsumowanie spotkania

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.miedzna.01.400x24.09.2015r. w siedzibie Urzędu Gminy Brzeszcze odbyło się kolejne bezpłatne spotkanie dla Firm z cyklu "Biznes przy porannej kawie".  Tematem spotkania była "Sukcesja w biznesie - czyli zagrożenia związane z formą prawną prowadzonej działalności. Prelekcję na ten temat wygłosił prawnik Pan Maciej Kubica z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A.Łebek i Wspólnicy Spółka Komandytowa.

Na spotkaniu odpowiedzieliśmy sobie na pytanie co to jest sukcesja i co się z nią wiąże. Temat sukcesji w biznesie jest w naszym kraju stosunkowo nowy, ale pod względem społecznym niezmiernie ważny i dotyczy większości firm rodzinnych w Polsce.Sukcesja w firmie rodzinnej może mięć kilka wątków ale przede wszystkim można sukcesję rozumieć jako przekazanie władzy, kontroli następnemu pokoleniu, przy zachowaniu własności w rękach rodziny. Sukcesja jest skomplikowanym, długim i wieloetapowym procesem, wymagającym strategicznego planowania i zarządzania. Jest też kluczowym warunkiem przetrwania i rozwoju rodzinnego biznesu.

W imieniu Zarządu Banku Spółdzielczego w Miedźnej serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Kubica i przybyłym gościom za udział w konferencji.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Miedźnej