PKO Bank Polski zaprasza do udziału w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150426.biegajmy.razem.01.400PKO Bank Polski po raz czwarty jest partnerem strategicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie, pierwszego z "Warszawskiej Triady Biegowej". Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej "biegnę dla Emilki". W zawodach pobiegną również pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej blisko 400 osób.

Majowa impreza biegowa będzie okazją do uczczenia 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w niecodzienny sposób. Uczestnicy pobiegną nie tylko dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby wziąć udział w akcji „biegnę dla…” i tym samym komuś pomóc. Jeżeli do akcji charytatywnej organizowanej przez Bank podczas biegu włączy się co najmniej 200 osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na operację 3,5-letniej Emilki, która urodziła się z poważną wadą serca HLHS (brak lewej komory). Biegacze zainteresowani udziałem w akcji mogą odebrać kartki na koszulki z napisem „biegnę dla Emilki” w dniach 29-30 kwietnia od 14.00 do 18.00 w biurze zawodów SCSAW przy ul. Rozbrat 26 oraz w dniu biegu w godzinach 9.30-11.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

PKO Bank Polski od kilku już lat angażuje się w Bieg Konstytucji 3 Maja. Jest to jeden z biegów, w których nie wynik czy zajęte miejsce liczą się najbardziej, ale samo uczestnictwo i pamięć o ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeniach historycznych. Zachęcam do kibicowania biegaczom, a przede wszystkim do udziału w biegu i w naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Emilki” – mówi Jarosław Brzuzy, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Od 2013 r. PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton czy PKO Poznań Maraton. Podczas sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował prawie 100 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ponad 26,8 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała beneficjentom ok. 1,42 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego mogła wypłacić już 150 tys. zł. dotacji dla osób potrzebujących wsparcia.

Bieg Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godz. 11.00. Odbędzie się na dystansie 5 km. Trasa będzie prowadziła ul. Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego.

Honorowy patronat nad biegiem objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Radosław Sikorski.

Impreza jest elementem Warszawskiej Triady Biegowej pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzą jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest partnerem strategicznym całego cyklu.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

Źródło: PKO Bank Polski