PKO Bank Polski wybiera budynki Skanska

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140730.skanska.property.poland.02.400Największy bank w Polsce wprowadzi się do nowoczesnych, zielonych budynków biurowych Skanska we Wrocławiu i w Łodzi. To kolejna ze znanych instytucji finansowych, które wybrały inwestycje Skanska na lokalizację swoich biur.

PKO Bank Polski wynajął ponad 1100 mkw. powierzchni usługowej w budynku A kompleksu Dominikański w centrum Wrocławia (ok. 500 mkw. na parterze oraz ponad 600 mkw. na I piętrze). Tym samym pierwszy z dwóch budynków wrocławskiej inwestycji jest już skomercjalizowany w 30% – na ok. 10 miesięcy przed oficjalnym terminem oddania go do użytku.

Bank wynajął także biura w budynku B kompleksu Green Horizon zrealizowanego przez Skanska w Łodzi. Zajmie w nim prawie 2 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Firma doceniła Skanska jako stabilnego i wiarygodnego partnera.

„W strategii Banku istotną rolę odgrywa społeczna odpowiedzialność biznesu. Wybierając powierzchnie dla naszych nowych oddziałów i biur kierujemy się nie tylko lokalizacją i funkcjonalnością, ale również ich wpływem na środowisko naturalne. Dodatkowo, kompleksowy pakiet usług oferowany przez Skanska oprócz wynajmu powierzchni zapewnia jej adaptację oraz zarządzanie na najwyższym poziomie”, mówi Monika Pawlaczek, Dyrektor Biura Restrukturyzacji Nieruchomości PKO Banku Polskiego.

Umowa podpisana z PKO Bankiem Polskim jest kolejnym potwierdzeniem, że budynki w najlepszych lokalizacjach, oparte o zielone, energooszczędne technologie i o bardzo wysokiej jakości wykonania, z których słynie Skanska znajdują uznanie wśród prestiżowych klientów.
140730.skanska.property.poland.01.600

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak renomowana instytucja jaką jest PKO Bank Polski wybrała nasze inwestycje. Cieszymy się również z faktu, że obok wielu zagranicznych korporacji, które chętnie lokalizują swoje biura w budynkach Skanska, przyciągamy również polskie znaczące marki” – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Wśród znanych marek, które dotąd wybrały budynki biurowe Skanska w Polsce są między innymi: Credit Suisse, Bank Zachodni WBK, Pramerica, Deloitte, EY, Franklin Templeton, GDDKiA, Sygnity, Infosys BPO Poland, PwC, Tesco oraz Wikia.
140730.skanska.property.poland.03.600

Źródło: Skanska Property Poland