PKO Bank Polski w tradycyjnym i wirtualnym biegu pamięci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.pb.01.150x58Już po raz trzeci PKO Bank Polski wspiera organizację Biegu Powstania Warszawskiego. Na swoim profilu Facebooka uruchomił kolejną edycję gry "Wirtualny Bieg. Zabiegaj o pamięć". A jego pracownicy zmierzą się w sportowej rywalizacji jednocześnie oddając hołd pamięci powstańców. Bank będzie patronował również cyklowi wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami Powstania.

Z okazji 67. rocznicę godziny „W” PKO Bank Polski przygotował dla fanów na Facebooku wirtualny bieg w formie gry, która polega na pokonaniu dystansu 5 i 10 kilometrów. Aby wygrać wystarczy wykazać się refleksem i wiedzą związaną z tym sportem oraz historią Polski. Start dziś na www.facebook.com/PKOBankPolski. Codziennie, na trzy osoby, czekają nagrody dnia przyznawane za najszybciej udzieloną poprawną odpowiedź. Natomiast uczestnik, który w najkrótszym czasie odpowie na wszystkie pytania, przez cały czas trwania gry, zdobędzie nagrodę główną – profesjonalny ergometr, popularnie zwany orbitkiem.

Również dla fanów Facebooka Bank przygotował gratisowe pakiety startowe Biegu Powstania Warszawskiego. Do rywalizacji będzie można przygotować się uczestnicząc w wirtualnych treningach, prowadzonych przez PKO Bank Polski wspólnie z Pawłem Januszewskim (byłym Mistrzem Europy i czterokrotny Mistrzem Polski w biegach na 400m przez płotki).

Wśród biegaczy, 30 lipca o godzinie 21.00, nie zabraknie przedstawicieli PKO Banku Polskiego, którzy po raz kolejny (w dwóch poprzednich biegach wystartowało blisko 80 bankowców) uczczą pamięć o bohaterstwie powstańców.

Tradycyjnie Bieg Powstania Warszawskiego na dystansach 5 i 10 km będzie przebiegał historycznymi ulicami Warszawy: Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki, Konwiktorską. Na trasie dobiegowej utworzony zostanie „Łańcuch Pamięci” (ok. 1000 osób trzymających w dłoniach znicz).

W ramach tegorocznej edycji biegu wezmą w nim również udział polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie.

Organizatorem Biegu są: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz WOSiR. Honorowym patronatem objęli go: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Piłsudskiego, Muzeum Niepodległości, Związku Powstańców Warszawy, Światowego Związku Żołnierzy AK.

W ponad 90-cio letniej historii Banku Powstanie Warszawskie odgrywa istotną rolę. W okresie II Wojny Światowej Pocztowa Kasa Oszczędności funkcjonowała mimo okupacji, przerywając prace swoich oddziałów tylko na okres bombardowań i ostrzeliwań. W gmachu ówczesnej centrali Banku mieściła się siedziba dowódcy Powstania, Komendy Głównej AK, siedziba Delegata Rządu na Kraj, jak również szpital polowy, szpital jeniecki i radiostacja powstańcza. Podczas Powstania Warszawskiego budynek ten był miejscem schronienia dla mieszkańców ostrzeliwanej stolicy.