Pierwszy stok narciarski w Polsce, gdzie można płacić okiem

Pierwszy stok narciarski w Polsce, gdzie można płacić okiem
Źródło: PayEye
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stok w Machnicach - miejsce dobrze znane miłośnikom białego szaleństwa z Wrocławia i okolic uruchamia płatność okiem. Będzie pierwszym takim stokiem narciarskim w Polsce, pierwszym na świecie i 100 punktem na liście partnerów z innowacyjnym systemem płatności tęczówką oka od fintechu PayEye.

W ślad za luzowaniem rządowych obostrzeń obiekt ma być otwarty dla narciarzy już w piątek, 12 lutego.

– Telefon urywa się już od pierwszych opadów śniegu i podobnie, jak narciarze nie możemy się doczekać ponownego otwarcia. Robimy wszystko co możliwe, by zdążyć już na piątek. Do tego przygotowaliśmy zupełną nowość – płatność okiem.

Płatność okiem, to wygoda, bezpieczeństwo i możliwość wyboru

Pomysł spodobał nam się bardzo i wierzymy, że jest idealnym rozwiązanie dla klientów naszego stoku. Narciarze mają ze sobą wystarczająco dużo sprzętu i szukanie gotówki, czy też karty do płatności, to często jest problem.

Teraz będzie im zdecydowanie łatwiej, bo nie będą musieli o tym pamiętać. Można powiedzieć, że zapłacą w mgnieniu oka – mówi Emilia Ptak, współwłaściciel obiektu w Machnicach.

Czytaj także: PARP wspiera finansowo promocję za granicą polskiej płatności okiem

Dodatkowe bonusy dla „płacących okiem”

Dla narciarzy, którzy skorzystają z płatności okiem na miejscu czeka niespodzianka. Dodatkowo rejestracja on-line na payeye.com pozwoli skorzystać ze zwrotu za pierwszą transakcję okiem do 50 zł, już podczas wizyty na stoku.

Mamy 100 punktów na mapie Wrocławia i okolic, gdzie można realizować płatności okiem, a to nie koniec

– Płatność okiem, to wygoda, bezpieczeństwo i możliwość wyboru. Już nie jest problemem sytuacja, gdy zapomnimy gotówki, albo rozładuje nam się telefon. Miłośnicy białego szaleństwa chcą mieć pełną swobodą, a o to dokładnie chodziło w idei payeye, którą wcieliliśmy w życie.

Dziś już mamy 100 punktów na mapie Wrocławia i okolic, gdzie można realizować płatności okiem, a to nie koniec – wyjaśnia Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Czytaj także: PayEye: wygasza obsługę przez stronę internetową, w zamian wprowadza aplikację na telefon

Już 100 punktów wykorzystujących biometrię oka do płatności

PayEye pod koniec czerwca 2020 r. wprowadziło biometrię oka do komercyjnego zastosowania w płatnościach. Już dziś we Wrocławiu i w jego okolicach można płacić okiem m. in. w restauracjach i kawiarniach, sklepach spożywczych oraz delikatesach. Na liście znalazły się też punkty usługowe, stacje benzynowe i myjnie samochodowe, silnie reprezentowana jest również branża sportowa i rekreacyjna.

Do grona miejsc, które wzbudzają największe zainteresowanie, gdzie pojawił się system płatności okiem w ostatnim czasie należą m. in. wrocławski Aquapark, lodowisko przy Stadionie Wrocław, czy też AC Hotel Wrocław, działający w ramach największej na świecie międzynarodowej sieć hoteli Marriott International.

biometria, nowe technologie
Źródło: PayEye
Źródło: PayEye