Pierwsza na rynku możliwość zakupu ubezpieczeń przez video rozmowę

Pierwsza na rynku możliwość zakupu ubezpieczeń przez video rozmowę
Źródło: CUK Ubezpieczenia
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dynamika i postęp technologiczny w obsłudze klienta wymuszają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. CUK Ubezpieczenia jako pierwsza firma w branży ubezpieczeniowej wprowadził właśnie video sprzedaż. Od dziś klienci mogą umawiać się z doradcami na spotkania video. Wprowadzona technologia pozwala na pełną obsługę i zamknięcie sprzedaży wraz z dokonaniem płatności, czytamy w informacji prasowej Ubezpieczyciela.

Rezerwacja video spotkania jest bardzo intuicyjna. Oprócz prostego mechanizmu pozwalającego na wybór terminu, system sam będzie wysyłał informacje przypominające o spotkaniu.

Wszystko zostało przygotowane zgodnie z trendem mobile first, czyli dostęp do spotkań będzie możliwy z poziomu telefonów komórkowych i komputerów, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania.

Co więcej, na poziomie video spotkania będzie można dokonać pełnej obsługi wraz z zamknięciem transakcji i dokonaniem płatności. 

Czytaj takkże: PKO Bank Polski udostępnił usługę wideodoradcy klientom indywidualnym

Bezpośredni kontakt z doradcą

– Pełna integracja systemów informatycznych i obsługi bezpośredniej powoduje, że kupowanie ubezpieczeń staje się łatwiejsze. Klienci w czasie krótszym niż 2 minuty mają dostęp do wszystkich ofert na rynku.

Kanał video będzie kolejną opcją dla osób ceniących sobie bezpośredni kontakt m.in. za pomocą urządzeń mobilnych.

Z perspektywy doradcy to dodatkowa przestrzeń z pełną ekspozycją oferowanego produktu. Doradca jest kluczowym ogniwem w komunikacji z klientem, bez względu na to, jak dalece będzie postępowała digitalizacjamówi Marcin Dyliński, Dyrektor departamentu Marketingu i E-Commerce w CUK Ubezpieczenia 

Czytaj także: Poradniki wideo w języku migowym dla niesłyszących proponuje ING

Rozszerzanie oferty omnichannel

CUK Ubezpieczenia to jedyna multiagencja w Polsce, która sprzedaje polisy we wszystkich dostępnych kanałach (z ang. omnichannel), to znaczy, że klienci mogą skorzystać z ponad 500 placówek w całej Polsce lub wykupić polisę korzystając z kalkulatorów na stronie www, aplikacji i contact center. Wprowadzenie video sprzedaży otwiera kolejny kanał sprzedaży. 

Dostęp do spotkań będzie możliwy z poziomu telefonów komórkowych i komputerów, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania

– Mamy świadomość, że część z naszych klientów po prostu lubi bezpośrednie spotkania z doradcą.

Video spotkanie daje szansę na poznanie doradcy oraz oferty niemal w ten sam sposób, jak podczas wizyty w placówce – dodaje Marcin Dyliński.  

Czytaj także: Bezpiecznie i szybko: umowa lub pożyczka leasingowa zawarta w czasie wideorozmowy

Źródło: CUK Ubezpieczenia