PGNiG startuje z pilotażową ofertą fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych

PGNiG startuje z pilotażową ofertą fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PGNiG Obrót Detaliczny uruchomił pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miast i powiatów, podała spółka.

„Dywersyfikujemy i sukcesywnie zwiększamy atrakcyjność oferty PGNiG dla klientów indywidualnych. W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę. W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju” – powiedział prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Paweł Majewski, cytowany w komunikacie.

„Fotowoltaika dla domu”

Oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” jest realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z partnerami zewnętrznymi i obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci, wyjaśniono.

„Od ponad roku z naszej oferty fotowoltaicznej korzystają klienci biznesowi. Przez ten czas zebraliśmy wiele wartościowych doświadczeń, które przygotowały nas do uruchomienia pilotażowej oferty dla klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że zainteresowanie w tej grupie będzie duże, a wartością dodaną będzie czystsza i tańsza energia w polskich domach” – powiedział prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Kto może skorzystać z nowej oferty?

„Fotowoltaika dla domu” jest skierowana do konsumentów, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących klientami spółki. W ramach oferty PGNiG, klienci zainteresowani korzystaniem z energii fotowoltaicznej będą mogli liczyć na indywidualny dobór rozwiązania do własnych potrzeb wraz z wymiarowaniem i montażem instalacji. Za realizację procesu sprzedaży i instalację modułów fotowoltaicznych będą odpowiedzialni zewnętrzni partnerzy PGNiG, wskazano również.

Program „Mój prąd”

Klienci indywidualni, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, w przypadku budynków już istniejących, mogą liczyć na dofinansowanie do 3 000 zł w ramach programu „Mój prąd”, który został uruchomiony 1 lipca i ma na celu rozwój energetyki prosumenckiej, podkreślono.

„Ponadto, dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska, klienci PGNiG Obrót Detaliczny, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, mogą uzyskać korzystne finansowanie w ramach pożyczki 'Pełnym Oddechem'” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Fotowolatika prosumencka, boomu już nie będzie >>>

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 39,2 mld zł w 2020 r.

Źródło: ISBnews