PGE ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki z trzema farmami wiatrowymi

PGE ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki z trzema farmami wiatrowymi
Źródło: PGE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na nabycie przez PGE Energia Odnawialna - podmiot zależny od Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) - 100% udziałów w spółce Collfield Investments, posiadającej 100% udziałów w trzech spółkach celowych operujących trzema farmami wiatrowymi o łącznej mocy 84,2 MW, podała PGE.

„Uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów było warunkiem zawieszającym transakcji. Zgodnie z postanowieniami warunkowej umowy sprzedaży zamknięcie Transakcji ma nastąpić w terminie pięciu dni roboczych od powzięcia informacji o spełnieniu warunku zawieszającego, chyba że obie strony postanowią inaczej” – czytamy w komunikacie.

Strategia Grupy PGE do 2030 r.

Transakcja jest elementem realizacji strategii Grupy PGE do 2030 r., ogłoszonej 19 października 2020 r., która zakłada m.in. ponad 1 GW nowych mocy w lądowych farmach wiatrowych do 2030 roku, w tym poprzez akwizycje, podkreślono.

Czytaj także: PGE, Tauron i Enea wspólnie wybudują morskie farmy na Bałtyku >>>

Na początku kwietnia PGE podała, że PGE Energia Odnawialna zawarła z Vanadium Holdco warunkową umowę nabycia 100% udziałów w spółce Collfield Investments, posiadającej 100% udziałów w spółkach celowych operujących trzema farmami wiatrowymi o łącznej mocy 84,2 MW. Jak wówczas informowano, wartość transakcji wyniesie powyżej 900 mln zł.

Czytaj także: PGE ma sposób na magazynowanie energii >>>

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Źródło: ISBnews