Peter Bakenecker prezesem Mastercard na Europę Środkową

Peter Bakenecker prezesem Mastercard na Europę Środkową
Peter Bakenecker Fot. Mastercard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Peter Bakenecker został nowym prezesem Mastercard na region Europy Środkowej. Będzie odpowiedzialny za kierowanie i realizację strategii Mastercard, zarządzanie operacjami, a także za ogólny sukces wszystkich aspektów działalności firmy w 11 krajach: w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Czechach i Słowacji, Słowenii, Grecji, na Malcie i Cyprze.

„Nasza branża dynamicznie się zmienia. W Mastercard stale dostosowujemy się do strategicznych, technologicznych, a przede wszystkim rynkowych wyzwań, które pojawiają się przed naszymi klientami. Bardzo się cieszę, że Polska jest jednym z rynków, z którymi będę miał okazję ściśle współpracować. Polska branża finansowa jest jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie, a Polacy są bardzo otwarci na nowe rozwiązania i produkty płatnicze” – komentuje swoją nominację Peter Bakenecker.

Jak dodaje Mark Barnett, prezes Mastercard Europe: „Peter wnosi nie tylko szeroką wiedzę i doświadczenie w branży płatniczej, ale również duże osiągnięcia w kształtowaniu przyszłości branży płatniczej w Europie Środkowej. Jego doświadczenie w zakresie nowych technologii i umiejętności przywódcze sprawiają, że jest idealnym kandydatem do kierowania Mastercard na tych kluczowych rynkach.”

Doświadczenie zawodowe

Przed objęciem nowego stanowiska Peter był prezesem Mastercard na Niemcy i Szwajcarię.

Od momentu dołączenia do Mastercard w 2006 r., Peter zajmował wiele stanowisk kierowniczych, w tym pełnił rolę szefa działu produktowego, rozwoju biznesu oraz płatności cyfrowych na Europę. Przez wiele lat należał do zespołu zarządzającego Mastercard Advisors na Europę, Azję i Pacyfik oraz MEA, w ramach którego miał okazję projektować i budować rozwiązania w zakresie technologii płatniczych w różnych regionach geograficznych, dla różnych branż.

Czytaj także: Nowa karta Mastercard dla osób niewidomych i niedowidzących >>>

Przed rozpoczęciem pracy w Mastercard, Peter pracował w Batten & Company oraz w Roland Berger Strategy Consultants w działach zajmujących się usługami finansowymi.

Peter posiada tytuł MBA w dziedzinie bankowości i finansów Uniwersytetu Duisburg-Essen oraz Uniwersytetu Technologicznego w Sydney. Ukończył specjalne programy dla kadry kierowniczej w London School of Economics and Political Science.

Źródło: Mastercard