Paysafe i ZEN.COM łączą płatności gotówką z bankowością cyfrową

Paysafe i ZEN.COM łączą płatności gotówką z bankowością cyfrową
Źródło: Paysafe, ZEN.COM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci ZEN.COM w 25 krajach mogą teraz używać metody Paysafecash do wpłacania gotówki do swoich wirtualnych portfeli, czytamy w komunikacie firmy.

Zintegrowana platforma płatnicza Paysafe (NYSE: PSFE) ogłosiła 19 października 2021 r. rozszerzenie swojej współpracy z dostawcą płatności ZEN.COM.

Portfel umożliwia zarządzanie rachunkami w 30 walutach i może być wykorzystywany do przelewów, wymiany walut oraz jako karta płatnicza

Stworzone przez Paysafe rozwiązanie Paysafecash może być teraz wykorzystywane przez klientów indywidualnych i biznesowych ZEN.COM w 25 krajach w Europie, pozwalając im na dokonywanie szybkich i bezpiecznych wpłat gotówki do swoich wirtualnych portfeli ZEN.COM.

Czytaj także: Forum Usług Płatniczych – Mastercard umożliwia konsumentom korzystanie z najnowszych rozwiązań

Co musi zrobić klient?

Aby skorzystać z nowej opcji klient wybiera Paysafecash jako metodę doładowania EUR w aplikacji mobilnej ZEN.COM oraz sumę, którą chce wpłacić na swoje konto, a następnie generuje unikalny kod kreskowy dla transakcji. Kod nie musi być wykorzystany od razu – użytkownik ma 72 godziny na dalsze działania.

W tym czasie może udać się do jednego z pobliskich punktów współpracujących z Paysafecash (w Polsce to sklepy Żabka i Saloniki Prasowe Kolporter), zeskanować kod kreskowy na terminalu w punkcie sprzedaży i na tej podstawie dokonać płatności gotówką. Wpłacona kwota w ciągu kilku minut zostanie zaksięgowana w wirtualnym portfelu ZEN.COM.

Portfel umożliwia zarządzanie rachunkami w 30 walutach i może być wykorzystywany do przelewów, wymiany walut oraz jako karta płatnicza. Co więcej, dzięki polskiemu numerowi IBAN, portfel może uzupełniać tradycyjne konto bankowe lub całkowicie je zastąpić.

Czytaj także: Terminale płatnicze dla sołtysów i płatności kartami online w urzędach

Doładowania gotówki dla klientów bankowości cyfrowej

Integracja ZEN.COM z Paysafecash zapewnia bardzo poszukiwaną funkcję doładowania gotówki dla klientów bankowości cyfrowej w 25 krajach: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypr, Czechach, Francji, Grecji, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Łotwie, Litwie, Luksemburgu, Malcie, Holandii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Paysafecard pozwala również na doładowania wirtualnego portfel

Dzisiejszy (19.10.) komunikat jest już kolejnym etapem współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami. Klienci biznesowi ZEN.COM (czyli np. właściciele sklepów e-commerce) mają już możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem paysafecard, czyli czołowego rozwiązania przedpłaconego firmy Paysafe, a także portfela cyfrowego Skrill. Paysafecard pozwala również na doładowania wirtualnego portfela. ZEN.COM planuje dalszą integrację rozwiązań płatniczych Paysafe.

Komentarze

Michał Bogusławski, Dyrektor Handlowy ZEN.COM komentuje: „Branża usług finansowych i potrzeby płatnicze konsumentów zmieniają się niemal z dnia na dzień. Jednak ogólne trendy wyraźnie wskazują, że konsumenci, oprócz bezpieczeństwa, poszukują również prostoty. Aby zaspokoić te potrzeby, kluczowa jest innowacyjność i współpraca między podmiotami z branży.

Konsumenci, oprócz bezpieczeństwa, poszukują również prostoty

W ZEN.COM staramy się zaspokajać potrzeby zarówno firm, jak i konsumentów, dostarczając im rozwiązania typu „wszystko w jednym”. Współpraca z Paysafe, naszym cenionym partnerem od wielu lat, przynosi korzyści wielu grupom odbiorców – dzięki niej możemy sprzedawcom zapewnić szerszą gamę akceptowanych metod płatności, a klientom umożliwić korzystanie z preferowanych przez nich sposobów płacenia. Współpraca z Paysafe, elastycznym i godnym zaufania partnerem,  to czysta przyjemność.”

Udo Müller, CEO Paysafe’s eCash division, który obejmuje paysafecard i Paysafecash, dodał: „Jestem podekscytowany rozszerzeniem naszej współpracy z ZEN.COM o funkcjonalność wpłat gotówkowych za pomocą Paysafecash.

Gotówka pozostaje podstawą krajobrazu płatniczego w wielu krajach

Nasza sieć eCash jest niezwykle dobrze rozwinięta i stale się powiększa, dzięki czemu jest to bardzo wygodna i łatwo dostępna opcja zasilania portfela dla tych klientów ZEN.COM, którzy korzystają z gotówki. Tym bardziej, że gotówka pozostaje podstawą krajobrazu płatniczego w wielu krajach.”

Czytaj także: Forum Usług Płatniczych – dokąd zmierzamy z nowoczesnymi płatnościami?

Źródło: ZEN.COM, Paysafe Ltd.