Michał Krupiński powołany do Rady Związku Banków Polskich

Michał Krupiński powołany do Rady Związku Banków Polskich
Michał Krupiński, Fot. Pekao SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Związek Banków Polskich (ZBP) powołał do Rady prezesa Banku Pekao Michała Krupińskiego, podał ZBP. W związku ze zmianą profilu działalności Banku Raiffeisen Polska, rezygnację z członkostwa w Radzie ZBP złożył Piotr Czarnecki.

Miejsce dotychczasowego przewodniczącego, Piotra Czarneckiego zajął Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku

„Bezpośrednio przed posiedzeniem Rady Związku obradowała sekcja banków dużych ZBP. Tu również nastąpiły zmiany w składzie prezydium. Miejsce dotychczasowego przewodniczącego pana Piotra Czarneckiego zajął pan Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku” – czytamy w komunikacie.

Michał Krupiński jest Prezesem Zarządu Banku Pekao S.A., drugiego największego banku uniwersalnego oraz wiodącego banku korporacyjnego i inwestycyjnego w Polsce.

Przed objęciem tego stanowiska pełnił wiele funkcji zarządczych w wiodących instytucjach finansowych. Od stycznia 2016 roku do marca 2017 roku był Prezesem Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., największego ubezpieczyciela w Europie środkowo-wschodniej. W tym okresie Grupa PZU zwiększyła swoje udziały rynkowe oraz poszerzyła działalność w sektorze bankowym.

Wcześniej, od 2011 roku, Michał Krupiński był Prezesem Zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowanie na rynkach prywatnych i publicznych oraz doradztwo w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

Michał Krupiński ma również doświadczenie menedżerskie w sektorze publicznym. W latach 2008 – 2011 pełnił funkcję Alternate Executive Director – członka rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Katolickiego w Louvain oraz studiów MBA na Columbia University Graduate School of Business. Studiował także na Harvard University.

W 2012 roku uhonorowany został tytułem Young Global Leader przez Davos World Economic Forum.

Źródło: ISBnews, Biuro Prasowe Pekao SA