Oświadczenie organizacji Save the Children

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Nasz kontynent musi zmierzyć się z kryzysem uchodźczym i migracyjnym o bezprecedensowej i stale rosnącej skali - największym od czasu zakończenia drugiej wojny światowej. To punkt zwrotny w historii Europy, który wymaga wyjątkowej reakcji.

W odpowiedzi na apel organizacji Save the Children organizacja Visa Europe potwierdziła, że przekaże na specjalny fundusz pomocy dzieciom-uchodźcom (Child Refugee Crisis Appeal) kwotę 1 miliona funtów szterlingów.

Fiona Wilkinson, rzeczniczka Visa Europe, powiedziała: „Bezprecedensowa skala obecnego kryzysu wymaga wyjątkowej odpowiedzi. Kryzys dotyka wszystkie kraje europejskie, w których działają banki członkowskie naszej organizacji i dlatego wszyscy wspólnie powinniśmy włączyć się w jego rozwiązywanie. Visa Europe od dawna wspiera szlachetne cele, które nasi pracownicy wspierają własnymi działaniami oraz skutecznie zbierając pieniądze na wsparcie takich działań. Dlatego, zgodnie z naszym dążeniem do wspierania młodych ludzi, Rada Dyrektorów Visa Europe podjęła decyzję o przekazaniu 1 miliona funtów szterlingów na rzecz funduszu pomocy dzieciom-uchodźcom, ustanowionego przez organizację Save the Children. Korzystając z tych środków, organizacja Save the Children będzie w stanie szybko zwiększyć skalę działalności i skierować zasoby tam, gdzie pomoc dzieciom dotkniętym przez kryzys jest najbardziej potrzebna. Mamy nadzieję, że inne firmy również odpowiedzą na ten apel.”

Darowizna ta będzie przekazana niezależnie od środków zbierane przez samych pracowników Visa Europe na rzecz organizacji Save the Children.

Organizacja Save the Childen funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Jej przedstawiciele pracują obecnie na całej trasie przemierzanej przez uchodźców – zarówno w krajach dotkniętych wojną, jak i tych, przez które wiedzie ich wędrówka, jak Turcja, Egipt czy Włochy – działając na rzecz ochrony dzieci wszędzie tam, gdzie to tylko to możliwe. Działania prowadzone są również w takich krajach, jak Serbia, Grecja i Niemcy po to, by dzieci miały dostęp do opieki i wsparcia.

Informację o tym, jak firmy mogą wspomóc takie działania, można uzyskać na stronie Save the Children: http://www.savethechildren.org.uk/media/2015

Maciej Gajewski