Optymistyczny początek tygodnia na Wall Street

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

jedrzejak.maciej.saxo.bank.01.310x400Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, początek tygodnia na rynku finansowym upłynął dosyć spokojnie.

Ze względu na niewielką ilość publikacji makroekonomicznych, podczas wczorajszej sesji w centrum uwagi ponownie znalazły się Stany Zjednoczone, skąd napłynęły informacje na temat sytuacji na tamtejszym rynku nieruchomości. Jak wynika z danych opublikowanych przez Krajowe Stowarzyszenie Agentów Nieruchomości, w ostatnim miesiącu dynamika sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA spadła o 0.2% m/m, wynosząc 4.59M. Mimo to, dane okazały się lepsze od prognozowanych – analitycy spodziewali się spadku tego wskaźnika do poziomu 4.55M.

Optymistycznym akcentem rozpoczął się również tydzień na Wall Street, gdzie publikacja wyników kwartalnych kolejnych amerykańskich spółek oraz ustabilizowanie sytuacji na Ukrainie, sprzyjało zapoczątkowanym w ostatnim czasie wzrostom. W efekcie indeks S&P 500 po raz piąty z rzędu zakończył dzień nad kreską, notując wzrost o +0.41%.

Testem dobrych nastrojów będzie bez wątpienia dzisiejsza publikacja indeksów przemysłowych i usługowych PMI dla największych światowych gospodarek. W Wielkiej Brytanii zostanie również opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia BoE.

dr Maciej Jędrzejak
Dyrektor Zarządzający
Saxo Bank Polska