Odpowiedzialny kalkulator od Nieruchomosci-online.pl

Odpowiedzialny kalkulator od Nieruchomosci-online.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Chcemy mieszkać wygodniej i bardziej nowocześnie. Pandemia uświadomiła nam, jak bardzo ważny jest komfort w przestrzeni mieszkalnej, a portale pełne są kuszących ofert pięknych domów i mieszkań. W życiu powinno się podążać za marzeniami, ale jeśli chodzi o zakup nieruchomości na kredyt, warto zachować rozsądek. Zdolność kredytowa, wyliczana przez bank na etapie rozpatrywania wniosku o pożyczkę, potrafi ściągnąć na ziemię. Jednak znajomość naszych realnych możliwości finansowych to pierwszy krok do udanej i bezpiecznej inwestycji. Jak może w tym pomóc odpowiedzialny kalkulator, który znajdziemy na portalu Nieruchomosci-online.pl?

Jak świadomie szukać mieszkania?

W polskim internecie działa wiele portali z ogłoszeniami branży nieruchomości, na każdym z nich znajdziemy setki i tysiące ofert. Jak się w tym odnaleźć?

Z pomocą może przyjść rozwiązanie, które proponuje Nieruchomosci-online.pl. Znajdziemy tam narzędzie, które ułatwia bardziej świadome i szybsze szukanie lokum.

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej powstał przy współpracy specjalistów Nieruchomosci-online.pl oraz Grupy ANG, organizacji pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Celem wspólnego projektu było stworzenie rozwiązania podnoszącego standardy etyczne sektora finansowego.

Głównym zadaniem kalkulatora zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego jest pomoc w poszukiwaniu nieruchomości przez oszacowanie kwoty, jaką można na nią przeznaczyć. Wśród wielu ważnych pytań, jakie musi zadać sobie przyszły inwestor, najważniejsze dotyczy budżetu. Bez wiedzy o tym, ile tak naprawdę możemy wydać na nieruchomość, nie ma sensu zaczynać poszukiwań.

Tylko szukając lokum w odpowiednim segmencie cenowym mamy szansę na finalizację transakcji, w innym wypadku marnujemy zarówno swój czas, jak i osób zaangażowanych w cały proces. Właśnie dlatego odpowiedni kalkulator jest kluczowy dla samodzielnego oszacowania zdolności kredytowej.

Przeglądaj ogłoszenia dopasowane do możliwości finansowych

Funkcjonalność, która już od jakiegoś czasu jest do dyspozycji internautów, pomaga wyliczyć budżet na zakup nieruchomości. Używając go, można też sprawdzić, jaka rata kredytu będzie bezpieczna dla domowego budżetu. To ważne, ponieważ ponieważ kalkulator przedstawia kwotę kredytu zawsze w kontekście aktualnych dochodów i wydatków każdej osoby, która się nim posługuje.

Dzięki kalkulatorowi można przyjrzeć się wydatkom i przychodom oraz zadbać o odpowiedni bufor finansowy. Każdą z wpisywanych wartości można dowolnie modyfikować, aby dobrze rozeznać się we własnej sytuacji finansowej i możliwościach kredytowych. Dzięki temu czas, jaki musimy poświęcić na poszukiwania, skraca się.

Krótka ankieta wystarczy, by otrzymać dostęp do listy nieruchomości mieszczących się w naszym pułapie cenowym. Oczywiście są one tylko propozycją i osoba korzystająca z kalkulatora może nadal swobodnie przeglądać wszystkie oferty. Po wyliczeniu zdolności można umówić się na bezpłatną rozmowę z ekspertem kredytowym ANG.

Eksperci ANG dokładnie znają ofertę i wymagania polskich banków, dlatego są w stanie pomóc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Zarówno od strony formalności, jak i znalezienia oferty z najniższym możliwym oprocentowaniem.

Co w tym wyjątkowego?

Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl, mówi wprost: “Finansowanie nieruchomości jest nieodłącznym elementem zakupu, a kwotę przeznaczoną na ten zakup powinno się znać już na początku poszukiwań. Dlatego oddaliśmy w ręce poszukujących Odpowiedzialny kalkulator, który pomoże szukać wśród nieruchomości dopasowanych cenowo, a który jednocześnie zwraca uwagę na odpowiedzialne planowanie finansowania.”

Funkcjonalność jest kluczowa dla nowoczesnego portalu z ogłoszeniami nieruchomości. Kalkulator można znaleźć w menu głównym w lewej części strony, oraz w jej stopce. Każdy użytkownik, który dokona przeliczeń, może przejść do ofert spełniających podane w kalkulatorze założenia, czyli typ nieruchomości, jej lokalizację, oraz maksymalną wyliczoną cenę. Dzięki temu proces porównywania indywidualnych możliwości finansowych z ofertami jest prostszy.

Wybór partnerów do tego wyjątkowego projektu nie był przypadkowy. Eksperci ANG, którzy opracowali mechanizm kalkulatora, dobrze znają tajniki bezpiecznego finansowania nieruchomości. Firma ta kieruje się też wartościami, które podziela portal Nieruchomosci-online.pl.

Dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl zaznacza, że “na Nieruchomosci-online.pl trafiają miesięcznie miliony osób poszukujących nieruchomości. Dzięki temu, że posiadamy jedną z największych baz aktualnych ogłoszeń mieszkań, domów, działek i lokali w Polsce, wierzymy, że każdy znajdzie u nas to, czego szuka dla siebie, swojej rodziny czy pod inwestycję (…) Naszym celem jest być portalem odpowiadającym na potrzeby klientów, natomiast ambicją jest tworzenie standardów również w zakresie odpowiedzialności za bezpieczne finanse.”

Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu Grupy ANG, dodaje:

“Nawiązanie współpracy z portalem Nieruchomosci-online.pl było więc dla nas jedną z łatwiejszych decyzji. Wyznajemy te same wartości, mamy podobne cele i misję. Wierzymy, że wspólnie uda nam się realizować wartościowe projekty i dostarczać społeczeństwu rzetelną, kompleksową wiedzę o nieruchomościach, sposobach na ich finansowanie i zarządzaniu domowymi budżetami.”

Działania tego rodzaju są szczególnie ważne w Polsce, gdzie sektor kredytów mieszkaniowych cieszy się ogromną popularnością, a edukacja finansowa nadal wymaga rozwijania. Procedury bankowe są często zawiłe, a rozważenie wszystkich dostępnych możliwości kredytowania bywa czasem zbyt trudne.

Odpowiedzialna edukacja i publikowanie treści pomocowych jest częścią społecznej odpowiedzialności biznesu. Podobnie jest z narzędziami, które pozwalają swobodnie i samodzielnie poruszać się na rynku nieruchomości.

Źródło: Nieruchomosci-online.pl