Odgłosy | Mieszanka (nie tylko) bankowa – styczeń 2009

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kulturalne lokaty. Bank w ogrodzie...W uznaniu za finansowe wspieranie bydgoskich środowisk twórczych Bank Pocztowy - Oddział w Bydgoszczy już po raz piąty otrzymał od prezydenta miasta przyznawany dorocznie tytuł "Mecenasa Bydgoskiego Ogrodu Sztuk". Uroczystość uhonorowania odbyła się 20 stycznia br. w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

… i w pałacu

Bank Ochrony Środowiska SA był Złotym Sponsorem Gali MACHINA DESIGN AWARDS. Odbyła się ona 5 lutego br. w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrody laureatom wręczyły największe znakomitości świata sztuki. W imieniu BOŚ SA uczynił to sam prezes Mariusz Klimczak. Współorganizatorem Gali była Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pożółkła Trybuna

Stoczniowiec potrafił!

Stocznie produkcyjne, wykonując w pełni roczny plan, zbudowały w 1968 r. łącznie 61 statków o nośności 477 tys. DWT. Z liczby tej 47 statków (360 tys. DWT) przypada na eksport do 7 krajów: ZSRR, Norwegii, Anglii, Indii, Meksyku,Rumunii i Iranu. Warto podkreślić, że wśród zbudowanych statków znalazło się szereg jednostek prototypowych zaprojektowanych przez polskich konstruktorów.
40 lat minęło i po statkach, i po stoczniach śladów niewiele zostało. Co by tu jeszcze spieprzyć, panowie…

Trybuna Ludu, 3 stycznia 1969 r., nr 2 (7192)

Lapsusy i absurdy

Wpadka ministra

Minister obrony nie zamierzał zdradzić publicznie, że zagroził premierowi Donaldowi Tuskowi swoją dymisją. Niestety, na antenie Radia ZET, Bogdan Klich był nieostrożny. Myślał, że mikrofony jeszcze nie działają i wyznał Monice Olejnik, że położył dymisję na biurku szefa rządu. Nie wiedząc, że już go słychać, powiedział: „Położyłem dymisję na stole, ale pani tego nie powiem (na antenie)”.

No i ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI