Odgłosy | Mieszanka (nie tylko) bankowa – luty 2009

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kulturalne lokaty. Szacowny jubilat. 90-lecie istnienia obchodzi PKO Bank Polski SA. Z tej okazjo przygotował wystawę "Tradycja i Nowoczesność 1919-2009". Podzielono ją na pięć zasadniczych części, tworzących kolejne opowieści: I - utworzenie i przedwojenna historia Pocztowej Kasy Oszczędności, II - wojna i okupacja, III - schron, skarbiec, IV - życie w PRL, V - transformacja ustrojowa kraju i transformacja banku. Znalazły się tam m.in. fotografie dokumentalne i reportażowe, fotogramy architektury i wnętrz bankowych czy projekcje multimedialne prezentujące m.in.: dokumenty, książeczki oszczędnościowe, druki promocyjno-reklamowe.

Pożółkła Trybuna

System deformacji

(…) Do przemyślenia od nowa zasad strategii i taktyki walki politycznej zmusza współczesny ruch komunistyczny fakt istnienia tzw. Trzeciego Świata, w którym splot tego co nowe i postępowe z tym co stare i przeżyte, uformował się w węzeł tak skomplikowany, że nawet najlepszą wolą ożywieni teoretycy i społecznicy, przystępując do rozsłupłania go metodami humanitarnymi stają wobec niego bezradni i zrozpaczeni.

Trudno coś z tego zrozumieć. Po 40 latach jednak jedno się nie zmieniło – współcześni politycy i ich doradcy wciąż używają podobnego języka.

Trybuna Ludu, 11 kwietnia 1969 r., nr 99(7289)

Bankowi społecznicy

W zdrowym ciele…

Henryk Szost, zawodnik mBank Maraton Teamu, zwyciężył w międzynarodowym biegu w słowackiej miejscowości Blažice. 1 marca br., na 16-kilometrowej trasie pokonał ponad 300 rywali, osiągając czas 48,20 min. mBank od początku swojego działalności promuje aktywny tryb życia. Już od pięciu lat wielbiciele biegania biorą udział w mBank Łódź Maratonie, 6. edycja odbędzie się 17 maja br. Ambasadorami marki mBank są najlepsi polscy maratończycy. Zawodnicy mBank Maraton Teamu odnoszą liczne sukcesy w Polsce i Europie.

A to ci wójt!

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI