„Od przeszłości do przyszłości ustroju samorządu powiatowego” – konferencja

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konferencja.05.250x166W imieniu sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Związku Powiatów Polskich serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji organizowanej z okazji 15 lat od usamorządowienia wspólnot powiatowych pod nazwą: "Od przeszłości do przyszłości ustroju samorządu powiatowego".

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniu 18 lutego 2013 roku, w Sali Kolumnowej Sejmu RP (początek o godzinie 10:00).

Program Konferencji obejmuje m.in.: wystąpienie prof. Jerzego Buzka, Prezesa Rady Ministrów w latach 1997 – 2001; prezentację raportu Związku Powiatów Polskich pt. „15 lat samorządu powiatowego w Polsce”; a także dyskusje panelowe:

  • Od założeń reformy samorządowej z 1998 roku do realiów 2013; jak ocenić 15 lat?
  • Rozwój, współpraca, wykorzystanie potencjału powiatowego.

W dyskusjach panelowych przewidziano udział przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP; ministrów, posłów i senatorów oraz ogólnopolskich organizacji samorządowych.

Szczegółowy program Konferencji oraz formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.zpp.pl.

Dla przedstawicieli powiatów i miast, które są członkami Związku Powiatów Polskich, udział w Konferencji jest bezpłatny.

W sprawach organizacyjnych należy kontaktować się z Biurem Związku Powiatów Polskich, telefon 18 477 86 00, faks 18 477 86 11, mail: biuro@zpp.pl

źródło: www.zpp.pl