Nowy wiceprezes Lotosu ds. produkcji i handlu
W związku z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji i Handlu, Rada Nadzorcza Grupy LOTOS w dniu 4 września br. powołała na to stanowisko Piotra Aleksandra Walczaka (z dniem 4 września br.).
Piotr Aleksander Walczak jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. Posiada tytuł Executive MBA uzyskany w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.
Menedżer z doświadczeniem w zarządzaniu operacyjnym i zarządzaniu ryzykiem oraz kulturą bezpieczeństwa w branży energetycznej w obszarze projektowania i budowania infrastruktury sieciowej.
W latach 1992‒2007 był odpowiedzialny za kierowanie wydziałem inwestycji, wydziałem małych elektrowni wodnych oraz wydziałem eksploatacji i utrzymania ruchu energetycznego w Spółce Energa Operator Oddział Olsztyn.
Czytaj także: III Forum Wizja Rozwoju: „fuzja Orlenu z Lotosem to gwarancja bezpieczeństwa energetycznego”
Od 2007 roku związany z firmą Eltel Networks Energetyka, gdzie w latach 2012‒2017 pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora ds. Organizacji Produkcji Eltel Networks Energetyka.
Był odpowiedzialny za zarządzanie pionem ofertowania, procesem zakupowym w zakresie dostaw i kontraktacji podwykonawców, budowanie i zarządzanie portfelem zleceń oraz aktywne zarządzanie relacjami ze spółkami Skarbu Państwa celem budowania wizerunku odpowiedzialnego wykonawcy.
Czytaj także: Artur Cieślik wiceprezesem zarządu Grupy Lotos
Następnie do 2020 roku pełnił funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego Jednostką Biznesu w Polsce w Eltel Networks Energetyka, odpowiadając m.in. za opracowanie strategii działania i kierunków rozwoju organizacji, opracowywanie rocznych biznes planów i raportowanie wyników, zarządzanie operacyjne, a także tworzenie kultury organizacji, zarządzanie bezpieczeństwem i jakością.
Od 2020 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Przedsiębiorstwie Badawczo Wdrożeniowym OLMEX, odpowiadając za przeprowadzenie audytu w organizacji, budowanie efektywnych modeli kosztowych i narzędzi monitoringu wydajności, a także rozwijanie zwinnych zespołów projektowych i budowanie kultury otwartej komunikacji.
Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.
Czytaj także: Wicepremier Sasin: w Polsce jest miejsce na jeden koncern multienergetyczny