Nowy szef Krajowej Administracji Skarbowej

Nowy szef Krajowej Administracji Skarbowej
Magdalena Rzeczkowska, Mateusz Morawiecki, fot. Ministerstwo Finansów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 3 marca Magdalenę Rzeczkowską na stanowisko szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Magdalena Rzeczkowska zastąpi Piotra Walczaka, który z dniem 2 marca złożył rezygnację #KAS @MF_GOV_PL

Magdalena Rzeczkowska zastąpi Piotra Walczaka, który z dniem 2 marca złożył rezygnację. Funkcję szefa KAS zacznie pełnić od 3 marca.

„W imieniu własnym oraz pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, dziękuję nadinspektorowi Piotrowi Walczakowi, za wszystko co zrobił dla KAS i całej polskiej skarbowości. Przyczynił się do rozwoju naszej administracji i Polski, dzięki odważnym działaniom podejmowanym w obszarze uszczelniania systemu podatkowego, ale i wsparcia legalnie działającego biznesu. Ten kierunek będę chciała kontynuować dążąc do tego by KAS w coraz większym stopniu stawała się organizacją przyjazną podatnikom, wspierająca przedsiębiorców, skuteczną w budowaniu stabilnych finansów naszego kraju i zarazem atrakcyjną jako miejsce pracy i służby”- powiedziała Magdalena Rzeczkowska obejmując stanowisko szefa KAS.

Piotr Walczak opuszcza służby skarbowe po 23 latach pracy.

„Praca w skarbowości wypełniła całe moje dotychczasowe zawodowe życie. Dziękuję pracownikom i funkcjonariuszom, z którymi w tym czasie miałem przyjemność pracować za wsparcie, cenne uwagi i wspólne doświadczenia” – powiedział Piotr Walczak, ustępujący szef KAS.

„Cieszę się, że mogę oddać Krajową Administrację Skarbową w tak dobre i profesjonalne ręce. Liczę, że będą Państwo wspierać moją następczynię, wspólnie rozwijając KAS” – dodał.

Magdalena Rzeczkowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1998) oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie (2001).

W latach 1998-2002 r. pracowała w Głównym Urzędzie Ceł. Od 2002 r. pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł.

Źródło: PAP BIZNES, Ministerstwo Finansów