Nowy prezes First Data Polska

Nowy prezes First Data Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krzysztof Polończyk, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor finansowy, który od października 2017 roku pełnił obowiązki prezesa First Data Polska został oficjalnie powołany na stanowisko prezesa spółki. Kierownictwo korporacji doceniło jego dotychczasowe zaangażowanie w realizację strategicznych kierunków rozwoju firmy - wzmacniania pozycji lidera innowacyjnych rozwiązań i aktywnego zaangażowania w projekty terminalizacji polskich firm i urzędów.

Mamy ambicje skutecznie rozwijać obszar innowacji płatniczych w Polsce #KrzysztofPolończyk #FirstDataPolska

Pod jego kierownictwem First Data Polska, właściciel marki Polcard z sukcesem sfinalizowała dwa ważne projekty. Jako pierwszy agent rozliczeniowy na rynku dołączyła do Programu Polska Bezgotówkowa, aktywnie rozwijając kanały dystrybucji terminali. Ogólnopolska sieć urządzeń do akceptacji płatności  spółki sięga już 125 tysięcy. Wspólnie z partnerami uruchomiła we Wrocławiu największy i najnowocześniejszy system biletowy w Polsce, który jest jednocześnie jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na świecie. Firma ma także silną pozycję na rynku outsourcingu usług  finansowych, współpracując obecnie z 25 bankami,  zarządzając 7 mln kart płatniczych. Z sukcesem wdrożyła rozwiązania płatności mobilnych HCE dla banków SGB, Euro Bank i Raiffeisen Polbank.

– Wierzę, że First Data Polska ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Unikatowa pozycja firmy w połączeniu z ogromnymi możliwościami jakie stwarza rynek stawia nas w obliczu bardzo ciekawych wyzwań i możliwości.  Mamy ambicje skutecznie  rozwijać obszar innowacji płatniczych w Polsce, umiejętnie łącząc technologię i wiedzę o rynku, poparte 27 letnim doświadczeniem – komentuje Krzysztof Polończyk, nowy prezes zarządu First Data Polska.

Krzysztof Polończyk w latach 2001-2006 pracował w Unilever Polska, gdzie specjalizował się w obszarze Business Finance. Kolejne doświadczenia zdobywał w Baxter Polska (branża farmaceutyczna), kierując w latach 2010 – 2013 działem finansów jako CFO/członek zarządu w Polsce oraz krajach nadbałtyckich. W 2013 przeszedł do Działu Regionalnego – najpierw CE, potem ECEMEA, gdzie zarządzał obszarem Commercial Pricing. Do First Data Polska dołączył w 2016 roku obejmując stanowisko dyrektora finansowego.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Aktywnie uprawia sport: jogging i  snowboard. Żonaty, ma dwóch synów.

First Data Polska