Nowy prezes Agencji Rozwoju Przemysłu

Nowy prezes Agencji Rozwoju Przemysłu
Michał Dąbrowski, źródło RIG Katowice,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Decyzją Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) nowym Prezesem Zarządu został Michał Dąbrowski, wieloletni Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Michał Dąbrowski jest absolwentem Studiów Menadżerskich –MBA EY na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Pełnił funkcje kierownicze w m.in.: Przedsiębiorstwie Budowy Szybów S.A (PBSz S.A), Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIH), Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., Agencji Rozwoju Inwestycji sp. z o.o. w Bytomiu.

Przez wiele lat był związany z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa zarządu ds. rozwoju projektów strategicznych i new business. Doradzał również zarządom wielu prywatnych i publicznych firm, a także współpracował z funduszami inwestycyjnymi.

„Jestem dumny, że przedstawiciel zarządu RIG w Katowicach zajął tak istotne stanowisko w spółce Skarbu Państwa odpowiedzialnej za pozyskiwanie środków finansowych, nowe inwestycje i restrukturyzację firm. Michał Dąbrowski jako były wiceprezes Izby doskonale zna i czuje problemy przedsiębiorców. Cieszę się, że będziemy dalej współpracować na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego” – podkreśla Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Źródło: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach