Nowy dyrektor inwestycyjny w zespole Esaliens TFI SA

Nowy dyrektor inwestycyjny w zespole Esaliens TFI SA
Logo Esaliens TFI Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od września 2020 roku do Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA dołączył nowy dyrektor inwestycyjny. Olaf Pietrzak posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym, m.in. w strukturach Grupy Aviva w Polsce (dawniej Commercial Union) i Skarbiec TFI SA. Olaf Pietrzak wzmocni część dłużną zespołu zarządzającego Esaliens.
Do #Esaliens Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA dołączył nowy dyrektor inwestycyjny: Olaf Pietrzak

„W Esaliens TFI jesteśmy konsekwentni w pozyskiwaniu do zespołu wykwalifikowanej kadry i pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają ludzie reprezentujący firmę, w szczególności zarządzający kapitałem powierzonym nam przez klientów, dobieramy odpowiednich specjalistów, ceniących wartości którymi się kierujemy i dopasowanych do naszej kultury korporacyjnej. Skutkuje to ogromnym zaufaniem naszych obecnych klientów i pozwala nam pozyskiwać zaufanie kolejnych” – mówi Piotr Rzeźniczak, członek zarządu Esaliens TFI SA.

Doświadczenie zawodowe

W latach 1997-2007 Olaf Pietrzak był zatrudniony w Grupie Aviva w Polsce (dawniej Commercial Union), gdzie początkowo zarządzał portfelami papierów dłużnych Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, a następnie dłużnymi funduszami inwestycyjnymi w Aviva Investors Poland TFI. Od 2007 r. do 2016 r. pracował w Skarbiec TFI, początkowo na stanowisku Zarządzającego Funduszami, a następnie objął funkcję Dyrektora Zespołu Produktów Dłużnych i Alternatywnych. Na tym ostatnim stanowisku odpowiadał za stworzenie szerokiej oferty produktów dłużnych Towarzystwa. Ostatnio pracował w Lartiq TFI oraz Ipopema TFI, jako zarządzający aktywami funduszy.

Czytaj także: Adrian Adamowicz nowym prezesem Esaliens TFI >>>

Esaliens TFI SA działa na polskim rynku kapitałowym od 1997 roku, początkowo jako Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Banku Handlowego SA, a w latach od 2006 do 2017 r. firma funkcjonowała jako Legg Mason TFI SA. Obecnie zarządza aktywami w wysokości 4,2 mld zł (stan na 31.08.2020).

Źródło: Esaliens TFI SA