Nowy Dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Polsce

Nowy Dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Polsce
Piotr Wierzbicki. Źródło: Capgemini.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Wierzbicki został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Capgemini Global Delivery Center w Polsce. Dzięki sieci tego typu centrów zlokalizowanych na całym świecie, Capgemini może świadczyć usługi biznesowe i transformacyjne dla międzynarodowych klientów w wielu językach, przez całą dobę, poinformowała Firma.

Global Delivery Center w Polsce ma za zadanie wspierać i przyspieszać skalowanie technologii oraz usług biznesowych dla klientów z Europy oraz obu Ameryk.

Centrum zostało utworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na ofertę Capgemini Polska, które świadczy usługi w zakresie Cloud Infrastructure Services, Intelligent Operations, Engineering, Research and Development, Data and Artificial Intelligence, Cybersecurity, Business Transformation Services, Finance and Accounting oraz Financial Services.

– Bardzo miło mi powitać w Capgemini Piotra Wierzbickiego, który poprowadzi Global Delivery Center w Polsce. Nasza sieć centrów ma kluczowe znaczenie dla wspierania procesu transformacji naszych klientów w każdym miejscu na świecie. Ma wszystkie atuty, aby z powodzeniem im towarzyszyć i realizować ambicje Capgemini w Polsce.

Piotr jest znakomitym ekspertem i liderem biznesowym. Może pochwalić się nie tylko 20-letnim doświadczeniem, ale również poczuciem misji w dostarczaniu najwyższej jakości rezultatów oraz rozległą wiedzą branżową – komentuje Jean-Philippe Bol, Dyrektor ds. Transformacji i Industrializacji Operacyjnej Grupy, członek Zarządu Capgemini.

Współpraca z zespołem ekspertów

– Global Delivery Center, wraz ze swoimi wysokiej klasy ekspertami w szybko rozwijających się dziedzinach takich, jak technologie chmurowe, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, inteligentne operacje czy inżynieria, kształtuje przyszłość głównych gałęzi przemysłu.

Wykorzystam więc moje doświadczenia zebrane przez lata, aby wspierać wciąż rosnącą grupę międzynarodowych klientów w procesach transformacyjnych.

Codzienna współpraca z utalentowanym zespołem ekspertów, który opiera swoje działania na wartościach Capgemini i dąży do biznesowej doskonałości jest dla mnie dużym wyróżnieniem – podkreśla Piotr Wierzbicki, Dyrektor Generalny Capgemini Global Delivery Center w Capgemini Polska.

Piotr Wierzbicki – doświadczenie i kariera zawodowa

Piotr Wierzbicki posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na kluczowych stanowiskach najwyższego szczebla z zakresu sprzedaży, finansów, które zdobył pracując jako CFO lub CEO w międzynarodowych firmach z branży IT (takich jak m.in. Sun Microsystems czy Sygnity).

W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa Zarządu Atos Polska SA oraz Atos Global Delivery Center Polska sp. z o.o.

Jest absolwentem wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Ukończył również szereg szkoleń z zakresu finansów, zarządzania, sprawozdawczości finansowej i zarządzania projektami, w tym Business Program for Top Executives w IMD Business School.

Źródło: Capgemini Polska