Nowy dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Grupy Polenergia

Nowy dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Grupy Polenergia
Grzegorz Łaguna. Fot. Aleksander Zieliński
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grzegorz Łaguna, do niedawna rzecznik prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i rzecznika prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu, poinformowała Spółka.

Fundację i Polenergię łączy osoba Dominiki Kulczyk, która jest prezeską Kulczyk Foundation i przewodniczącą rady nadzorczej Polenergii.

– Przejście do Polenergii to dla mnie naturalny krok w karierze. Po dwóch latach pracy w obszarze działań charytatywnych Dominiki Kulczyk, podejmuję się nowej roli w spółce, która jest jej najważniejszym aktywem biznesowym – mówi Grzegorz Łaguna.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła na Mazowszu największą farmę wiatrową w swojej historii i jednocześnie jedną z największych tego typu inwestycji w Polsce.

Czytaj także: Polenergia uruchamia swoją największą farmę wiatrową

Nowe wyzwania dla Polenergii

Strategicznym projektem Polenergii, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW.

– Bardzo dziękuję prezesowi Michałowi Michalskiemu i całemu Zarządowi za okazane zaufanie. Dołączenie do jednej z dziesięciu największych prywatnych firm w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność.

W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę stać się znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowicie zieloną energię.

Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej – mówi Grzegorz Łaguna.

Czytaj także: Polskie firmy chcą dostarczać komponenty do morskich elektrowni Polenergii i Equinora

Działalność zawodowa Grzegorza Łaguny

Nowy dyrektor ds. komunikacji Polenergii dwa lata temu dołączył do Kulczyk Foundation w charakterze rzecznika prasowego. Fundacja zrealizowała od tego czasu szereg projektów świadomościowych na temat równości płci i zdrowia menstruacyjnego. Jednym z najważniejszych jest pierwsza w Polsce telewizyjna kampania o menstruacji. Ostatnio Dominika Kulczyk jako pierwsza polska miliarderka/miliarder pojawiła się z kolei na okładce amerykańskiego wydania magazynu Forbes, opowiadając o najważniejszych działaniach Kulczyk Foundation i Polenergii.

Grzegorz Łaguna to wieloletni dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Na antenie Telewizji Polsat relacjonował na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce. Wcześniej był dziennikarzem m.in. Wirtualnej Polski i Superstacji, w której prowadził swój autorski program oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne.

W przeszłości również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn czy TVN Warszawa. Gospodarz wieczorów wyborczych, autor wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Źródło: Polenergia